Latvijas skolās norisinās akcija «Ko darīt, ja…»

No 24. līdz 28. septembrim Latvijas skolās norisinās jautājumu akcija «Ko darīt, ja…», tās laikā skolēni un pedagogi iesūtīts jautājumus par neskaidrām situācijām skolā. Akcijas mērķis ir veicināt drošāku un veselīgāku vidi skolā.

Akcijas «Ko darīt, ja…» anketās ir izdalītas būtiskākās vides skolā, kā arī ceļš uz skolu. Skolēnu un pedagogu anketas pieejamas gan drukātā formātā, gan akcijas organizētāju mājas lapā www.visc.gov.lv.

Jautājumi tiks apkopoti un sistematizēti, lai sadarbībā ar Latvijas labākajiem ekspertiem drošības un veselības jautājumos sagatavotu informatīvo materiālu skolām.

Vairāki skolēnu jautājumi un atbildes
no «Drošības akadēmijas» pasākumiem:

  1. Ko darīt, ja tev pazūd kāda lieta, un tu domā, ka vainīgs ir kāds konkrēts bērns?

Nekādā gadījumā neuzsāc strīdu ar saviem klasesbiedriem. Vispirms informē klases audzinātāju, un viņa palīdzēs atrisināt šo situāciju.

  1. Ko darīt, ja klasesbiedrs tevi apsaukā?

Skaties tieši uz klasesbiedru un skaidrā, noteiktā balsī saki, lai pārtrauc. Ja jūti, ka nevari parunāt, dodies prom un neiesaisties. Nekādā gadījumā necīnies un neapsaukājies pretī. Lūdz klases audzinātāju palīgā, ja apsaukāšanās turpinās.

  1. Ko darīt, ja skolā pazūd tavas mantas – telefons, maciņš, atslēgas un citas lietas?

Šādas mantas pēc iespējas jāglabā sev tuvākā un pārredzamākā vietā, piemēram, jakas iekšējā kabatā, vai somā atsevišķā, dziļākā nodalījumā. Nekādā gadījumā neatstāj tās klasē bez uzraudzības.

  1. Ko darīt, ja tu kavē skolu, bet luksoforā deg sarkanā gaisma?

Noteikti sagaidi zaļo gaismu. Neviens nokavēts autobuss vai pat nokavēta stunda nav Tavas dzīvības vērta. Lai paspētu laicīgi nākamajā dienā, mosties un izej no mājas nedaudz agrāk.

  1. Ko darīt, ja stipri līst lietus un svešs pieaugušais piedāvā tevi aizvest līdz mājām?

Nekad nekādā gadījuma nepiekrīti un skrien prom. Ja pieaugušais tevi ir satvēris, mēģini pievērst apkārtējo uzmanību – kliedz, skrāpē, kod.

  1. Ko darīt, ja kāds svešinieks tev lūdz uz mirkli aizdot mobilo telefonu?

Nekādā gadījumā nedod telefonu, jo vairumā gadījumu tas netiek atdots. Tas gan nenozīmē, ka nevajag palīdzēt cilvēkam, kurš iekļuvis nelaimē, taču jāatceras, ka nelaimes gadījumā pieaugušie pēc palīdzības visdrīzāk vērsīsies pie pieaugušā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *