Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valdību izveidotā Apvienotā Latvijas un Krievijas darba grupa par jautājumiem cīņā pret nelegālo imigrāciju 29. un 30. oktobrī Rīgā pārrunās sadarbību un aktualitātes cīņā ar nelegālo migrāciju.
Kā informēja Valsts robežsardzes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore Kristīne Pētersone, Krievijas Federācijas delegācija, kuras sastāvā ir Federālā Migrācijas dienesta un Krievijas Ārlietu ministrijas amatpersonas pēc Apvienotās darba grupas līdzpriekšsēdētāja, Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Gunāra Dāboliņa ielūguma trīs dienu darba vizītē Latvijā ieradīsies šā gada 27. oktobrī.
Latviju darba grupā pārstāvēs Iekšlietu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbinieki.
Darba grupa sēdes laikā apmainīsies ar informāciju par «Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības protokola par 2006. gada 25. maija Nolīguma starp Eiropas Kopienu un Krievijas Federāciju par atpakaļuzņemšanas īstenošanu» saskaņošanas gaitu; izteiks savus viedokļus un izskatīs iespējas parakstīt Vienošanās projektu par Valsts robežsardzes un Federālā migrācijas dienesta sadarbību pierobežā nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā; sniegs savu ieskatu par izmaiņām pušu nacionālā likumdošanā, dienestu praktiskajā darbā attiecībā uz nelegālās imigrācijas apkarošanas jautājumiem un nelegālās imigrācijas tendencēm; informēs par Pušu nacionālajā likumdošanā paredzētiem robežpārbaužu nosacījumu atvieglojumiem ar trešajām valstīm; dalīsies pieredzē biometrisko pasu izdošanas jautājumos.
Apvienotā Latvijas un Krievijas darba grupa par jautājumiem cīņā pret nelegālo migrāciju tika izveidota 2006. gadā saskaņā ar togad 28. jūnijā Maskavā noslēgto Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības protokolu. Tās galvenais uzdevums – uzlabot Latvijas un Krievijas darbības koordināciju nelegālās migrācijas apkarošanas jomā, kā arī stiprināt valstu kompetento institūciju sadarbību.
Pērnā gada 23. augustā Sanktpēterburgā, otrās sēdes laikā, darba grupa pieņēma lēmumu trešo sēdi organizēt 2008. gadā Latvijā.