Veselības inspekcija informē, ka pēc 3. un 4. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm peldēties atļauts visās Kurzemes oficiālajās peldvietās.
Šogad palielinājies to pašvaldību skaits, kuras ir organizējušas un finansējušas paraugu ņemšanu peldvietās, kuras nav iekļautas Ministru Kabineta noteikumos kā oficiālās peldvietas.
Kurzemē, Nīcas novadā peldūdens kvalitātes pārbaudes par pašvaldības līdzekļiem veiktas Bernātu pludmalē, kur ūdens piesārņojums nav konstatēts.
Pārsvarā visās pašvaldību pārbaudītajās peldvietās peldūdens kvalitāte bijusi laba. Kopumā peldūdens kvalitātes monitoringu par saviem līdzekļiem veikušas 13 pašvaldības, veicot pārbaudes 52 peldvietās. Informācija par šīm peldvietām atrodama inspekcijas mājas lapā http://www.vi.gov.lv/lv/vides-veseliba/peldudens/peldudens-monitorings.
Peldvietas ūdens kvalitātes novērtējumu par peldvietas īpašnieka vai pašvaldības līdzekļiem iespējams veikt sadarbībā ar Veselības inspekciju un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “Bior".
Savukārt pēc jūlija sākumā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm Latvijas oficiālajās peldvietās peldēties aizliegts Gaujas peldvietā Siguldā augsta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ. Tāpat peldēties nav ieteicams Kauguru peldvietā, Jūrmalā, kur peldūdens paraugos tika konstatēts paaugstināts zarnu enterekoku daudzums. Pārējās 44 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte ir atbilstoša un peldēties ir atļauts.
Ūdens kvalitāti 46 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Veselības inspekcija pārbauda visu peldsezonu – no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas jūlija beigās.
Pilnais oficiālo peldvietu saraksts atrodams Inspekcijas mājas lapā http://www.vi.gov.lv/lv/vides-veseliba/peldudens/peldudens-monitorings atspoguļots arī kartes veidā.