Ķīnā tiek gatavots dokuments, kurā tiks uzskaitīti pasākumi, lai panāktu, ka valstī tiek ievērotas cilvēktiesības, tiek efektivizēts valdības darbs, nostiprināti demokrātiskie institūti, uzlaboti cilvēku dzīves apstākļi un ievērotas sieviešu, bērnu un minoritāšu tiesības. Tā ziņo interneta portāls www.lenta.ru, atsaucoties uz aģentūru «Xinhua».
Pasākumu kompleksu izstrādās komisija, kurā būs Ķīnas valsts informācijas padomes un Ārlietu ministrijas pārstāvji, kā arī 50 dažādi departamenti, sabiedriskās apvienības un nevalstiskās organizācijas. Palīdzību sniegs konsultanti – cilvēktiesību eksperti.
Pirmais dokuments šajā jomā Ķīnā nācis klajā 1991. gadā – tas aprakstīja situāciju valstī cilvēktiesību jomā. Līdz ar to valdība, kā norāda aģentūra «Xinhua», atzina cilvēktiesību jēdzienu kā savas politiskās stratēģijas sastāvdaļu. Kopš tā laika dzimuši vēl aptuveni 40 līdzīgi dokumenti, taču nevienā nav uzskaitīti pasākumi, kas jāuzsāk valdībai, lai cilvēktiesību jomā būtu jaušams progress.
Kā aģentūrai «Xinhua» norādījis Ķīnas «Society for Human Rights Studies» viceprezidents un sekretārs Duņs Džunhu, šis gads iezīmē 30 gadu jubileju kopš reformu sākuma Ķīnā, un pasākumu plāna sagatavošanai būs liela nozīme: "Pēdējo 30 gadu laikā Ķīna sasniegusi lielu progresu cilvēktiesību ievērošanas jautājumos – gan praktiski, gan teorētiski -, taču joprojām nepieciešams rīcības plāns, lai zinātu, kas jādara. [Iepriekšējie] baltie papīri atklāja pagātnes un tagadnes situāciju. Šis plāns palīdzēs raudzīties nākotnē," teicis Duņs Džunhu.
Vairāki ārzemju novērotāji uzskata, ka cilvēktiesības Ķīnā netiek ievērotas. Piemēram, tiek norādīts uz nekārtībām Tibetā, kas izraisījās 2008. gada pavasarī un vasarā. Cilvēktiesību jautājums aktualizējās Nobela nedēļas laikā – par vienu no Nobela Miera prēmijas kandidātiem izvirzīja Ķīnas cilvēktiesību aizstāvi Hu Dzja, kurš izcieš cietumsodu par pretvalstisku darbību.