Izstāde veidota ar mērķi parādīt medību vēsturi Latvijā pēdējos 100 gados. Izstādē būs aplūkojamas unikālas vēstures liecības no muižnieku laikiem līdz pat mūsdienām.
Arvien biežāk sabiedrībā virmo diskusijas par mednieka lomu dzīvnieku skaita regulēšanā, tādēļ izstādes autori ir centušies gan ar vēstures liecībām, gan ar faktiem parādīt medību saimniecību un mednieku nozīmi Latvijas mežsaimniecībā. Izstāde būs apskatāmi 30 medību ieroči, vairāk nekā 40 dzīvnieku un putnu izbāzeņi, ap 80 dažāda veida trofejām un liels skaits vēsturisku fotogrāfiju un Latvijas mednieku personīgo mantu.
Pirmo reizi plašākai auditorijai būs apskatāmas leģendārā LPSR Mežsaimniecības un mežrūpniecības ministra Leona Vītola un viņa vietnieka mežkopja Jāņa Vanaga personīgās mantas un trofejas.
Izstādes laikā 15 dzīvnieku un putnu izbāzeņi būs nopērkami, tāpat izstādē varēs aplūkot un iegādāties Latvijas amatnieku darinājumus – slazdus, zvēru barotavas, medību luktas un izšuvumus ar medību tematiku. Īpaša vieta tiks paredzēta gastronomiskiem izstrādājumiem un dziednieciskiem līdzekļiem.
Izstādes veidošanā līdzdarbojās 25 mednieki no 9 medību kolektīviem. Kara muzeja medību eksponatūra uz izstādes laiku papildināta ar unikālām vēstures liecībām, kas aizgūtas no 8 Latvijas muzejiem. / piem. mednieku sudraba etviju kolekcija no Jaunmoku pils muzeja. No Rīgas Porcelāna muzeja deponēta līdz šim neredzēta servīze, ko pēc LPSR Komunistiskās partijas pasūtījuma izgatavoja Rīgas porcelāna fabrikā, Latvijas Nacionālais teātris izstādes vajadzībām deponējis leģendāro tērpu no rež. E. Freiberga izrādes «Barons Bunduls»/.
Izstāde būs apskatāma katru dienu bez maksas no 16. maija līdz šī gada nogalei .
Arī Muzeju nakts ietvaros 18. maijā izstāde darbosies un apmeklētāji varēs gan degustēt meža dzīvnieku konservus gan iegādāties dažādus mednieku suvenīrus.
Izstādes autori: Egils Gelderiņš, Jānis Neimanis, Mārtiņš Mitenbergs, Sandra Mackeviča, māksliniece – Ieva Lapiņa