Nesen klajā nāca ziņa, ka Lapmežciema novada domes priekšsēdētājs Edmunds Pētersons nav informējis sava pagasta deputātus par to, ka viņš ir a/s «Latvijas valsts meži» padomes loceklis. Aprīļa domes sēde E. Pētersons tā paskopi par to informēja, un nu šī formalitāte it kā būtu nokārtota.
Ka tik daudz amatu…
Pētersona kungam lielus un atbildīgus pienākumus uzliek gan rajona padomes vadīšana, gan novada domes priekšsēdētāja amats, un ne viss izdodas tā, kā varbūt varētu vēlēties. (Piemēram, mūsu rajonā novadu veidošanās problēmas vairāk rosināja risināt abu pilsētu – Kandavas un Tukuma – vadītāji, nevis rajona padome Pētersona kunga vadība; pagastā neveicas arī ar attīstības plāna izstrādi un zemes jautājumu risināšanu.)
Interesējāmies, kāpēc gan Zaļo zemnieku savienība (ZZS) a/s «Latvijas valsts meži» padomes locekļa amatam izvirzīja tieši tik ļoti aizņemto Pētersona kungu, ja reiz viņam jau tā ir gana daudz atbildīgu pienākumu? Zemkopības ministrs un ZZS pārstāvis Mārtiņš Roze atbildēja – E. Pētersons ir pašvaldības vadītājs un Zemnieku savienības biedrs, tāpēc arī viņam šis pienākums uzticēts.
Kā ar darbiem?
Lai ieviestu skaidrību, kādi tad ir E. Pētersona pienākumi un kādu atalgojumu viņš par to saņem, publicējam ziņas no 2007. gada ienākumu deklarācijām. Salīdzinājumam publicējam arī Engures pagasta priekšsēdētāja Andra Kalnozola ieņēmums.
Edmunda Pētersona ienākumi 2007. gadā: darba alga Rīgas plānošanas reģionā – Ls 1200; darba alga Tukuma rajona padomē – Ls 8 482,25; darba alga Lapmežciema novada domē – Ls 11 674,64; darba alga pašvaldības uzņēmumā, sabiedrībā ar ierobežotu atbildību «Krants» – Ls 1 913; darba alga a/s «Latvijas valsts meži» – Ls 10 080; pabalsts no VSAA (budžeta maksājumi) – Ls 1 033,79.
Andra Kalnozola ienākumi 2007. gadā: darba alga Rīgas plānošanas reģionā – Ls 1200; darba alga Tukuma rajona padomē – Ls 1 162,40; darba alga Engures pagasta padomē – Ls 8 734,12; dāvinājums no Engures ostas pārvaldes – Ls 50.