Baltijas Jūras reģiona Programmas projekta Ekociemati ilgspējīgai lauku attīstībai ietvaros Latvijas Valsts Agrārās ekonomikas institūta Lauku vides attīstības nodaļa ir izveidojusi datu bāzi, kurā ir apkopota un visiem interesentiem publiski pieejama informācija par bioloģiskajām saimniecībām, vides veselības saimniecībām, ekokopienām, ekospeciālistiem, ekoveikaliem un dabas apskates objektiem dažādos Latvijas reģionos.
Šobrīd datu bāzē atrodama informācija par 601 apmeklējamiem objektiem. No tiem 87 ir bioloģiskās saimniecības, 9 vides veselības saimniecības un 8 Latvijas ekokopienas/ekociemati un ar ekokopienu darbību saistītas organizācijas. Savukārt 254 ir dabas apskates objekti, kas ir iegūti sadarbojoties ar Latvijas zaļās kartes veidotājiem. Šajā datu bāzē ir atrodamas 243 objektu adreses, kas nodrošina ekoveikalu un ekotehnoloģiju speciālistu/konsultantu/pārdevēju sasniedzamību dažādu produktu un pakalpojumu iegādei.
Par bioloģiskajām un vides veselības saimniecībām tiek piedāvāts saimniecības apraksts, piedāvātie pakalpojumi, ražotie produkti, saimnieku kontaktinformācija, saimniecības atrašanās vieta, attēlu galerija utt. Dabas apskates objektiem ir pieejams to aprakts un atrašanās vieta. Ekospeciālistiem un ekoveikaliem tiek piedāvāts to īss apraksts un kontaktinformācija. Savukārt par ekokopienām datu bāzē var atrast to aprakstus un kontaktinformāciju.
Eko datu bāzes apmeklētājam ir iespējas atrast sev nepieciešamo informāciju pēc dažādiem kritērijiem, piemēram, reģiona, rajona, saimniecības piedāvājuma. Uzsvars tiek likts uz dažādu objektu pieejamību konkrētā reģionā. Datu bāze ir pieejama tikai latviešu valodā.
Projekta darbības laikā interesenti tiek aicināti piedāvāt savu informāciju iekļaušanai datu bāzē. Detalizētāku informāciju var iegūt, rakstot lasma@lvaei.lv.
Uzziņai: Ekociemati ilgtspējīgai lauku attīstībai ir projekts, kura idejas aktualitāte apvieno ekonomisko un ekoloģisko atbildību, tādejādi rosinot ikvienu aizdomāties par dzīves ieradumu maiņu. Tas ir citādāks dzīves modelis, kura mērķis un principi apvieno sociālās un kulturālās vides saudzīgu attieksmi pret dabu cilvēka ikdienā. Projekts tiek īstenots no 2010. gada līdz 2013. gadam un darbojas «Baltijas jūras reģiona programmas 2007-2013» ietvaros.