2007. gada 20. decembrī Latvijas Republikas Saeima izteica uzticību Ivara Godmaņa vadītajam Ministru kabinetam un akceptēja Deklarācijas projektu Ivara Godmaņa vadītā Ministru kabineta iecerētajām darbībām. Lai iespējami operatīvi, vēl pirms kopējā Deklarācijas īstenošanas rīcības plāna sagatavošanas noteiktu Ministru kabineta darba prioritātes, Ministru prezidents laikā no 2. līdz 11. janvārim tikās ar Ministru kabineta locekļiem, pārrunājot katrā nozarē aktuālos jautājumus un nekavējoties veicamos uzdevumus, ko iespējams īstenot īsā laika periodā.
Kā informē valdības preses dienests, šajā plānā apkopoti Ivara Godmaņa vadītā Ministru kabineta uzdevumi, kas īstenojami Ministru kabineta darba pirmajās 100 dienās (līdz 14. aprīlim). Atsevišķos gadījumos uzdevuma pilnīgas izpildes nodrošināšanai datums, līdz kuram dokuments jāiesniedz Ministru kabinetā, noteikts, pārsniedzot 100 dienu termiņu, ja 100 dienu laikā tiek nodrošināta dokumenta izstrāde un publiskošana (izsludināšana Valsts sekretāru sanāksmē vai pieejamība attiecīgās ministrijas mājas lapā gadījumos, kad dokuments atbilstoši Ministru kabineta 2002. gada 12. marta noteikumiem Nr. 111 «Ministru kabineta kārtības rullis» netiek izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē).
Valdības neatliekamo darbu plāns laika periodam līdz 14. aprīlim
Aizsardzības ministrija:
* Izstrādāt koncepciju karavīru, virsnieku, pretošanās kustības dalībnieku rehabilitācijas centra izveidei (dokumentam gatavam jābūt 10. aprīlī; MK jāiesniedz 10. jūnijā).
* Izstrādāt koncepciju par bruņoto spēku dienesta viesnīcu (dienesta dzīvokļu) jautājumu risināšanu, izmantojot publiskās privātās partnerības modeļus (1. aprīlis; 30. maijs).
* Izstrādāt Latvijas 90. gadu jubilejas pasākuma plānu, finanšu plānu un publicitātes plānu (15. marts).
* Izvērtēt un iesniegt Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par Latvijas pievienošanos Eiropas Aizsardzības aģentūras izveidotajam brīvprātīgajam starpvaldību režīmam investīcijām, kas saistītas ar Eiropas aizsardzības pārbaudes un novērtēšanas bāzi (11. marts).
Ārlietu ministrija:
* Izstrādāt Lisabonas līguma ratifikācijas un sabiedrības informēšanas procesa darba plānu (15. februāris).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par pievienošanās Eiropas Savienībai pārejas noteikumu saistību izpildi (17. marts; 20. maijs).
* Sagatavot Ministru kabineta rīkojuma projektu par Latvijas iesaistīšanos ES plānotajā civilajā operācijā Kosovā un tās paredzamajām izmaksām (17. marts; 20. maijs).
* Izstrādāt Ministru kabineta rīkojuma projektu par Valsts robežas demarkācijas komisijas izveidi (29. februāris; 29. aprīlis).
* Izstrādāt Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) samita norises plānu un nodibināt samita rīcības komiteju (samits tiek plānots 2008. gada jūnijā) (1. marts).
* ASV un Latvijas konsulārās darba grupas ietvaros uzsākt Saprašanās memoranda projekta izstrādi, gatavojoties Latvijas dalībai ASV bezvīzu programmā, un informēt Ministru kabinetu par projekta izstrādes gaitu (14. aprīlis).
* Izstrādāt Ministru kabineta rīkojuma projektu par Latvijas un Krievijas starpvaldību komisiju (1. marts).
Bērnu un ģimenes lietu ministrija:
* Izstrādāt Programmu 2008. līdz 2012. gadam, lai mazinātu vardarbību ģimenē (1. februāris; 1. aprīlis).
* Iesniegt Ministru prezidentam informatīvo ziņojumu par dotāciju piešķiršanu pašvaldībām sākumskolas skolēnu ēdināšanai, ietverot analīzi par pašvaldību līdzfinansējuma iespējām (14. marts).
* Sadarbībā ar Finanšu ministriju iesniegt Ministru prezidentam ziņojumu par iespēju paaugstināt nodokļa atvieglojumus par apgādībā esošām personām (7. aprīlis).
* Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību iesniegt Ministru prezidentam analītisku pārskatu par pašvaldību pabalstu izsniegšanu trūcīgām personām un ģimenēm ar bērniem (1. aprīlis).
* Uzsākt aizbildnības reformu, pilnveidojot tiesisko regulējumu un atbalsta sistēmu ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem un personām, kas to īsteno. Sadarbībā ar Labklājības ministriju iesniegt Ministru prezidentam priekšlikumus par iespēju ministrijai turpmāk pārņemt finansējumu, kas budžetā paredzēts, lai izmaksātu pabalstu aizbildnim par bērna uzturēšanu un atlīdzību par aizbildņa pienākumu pildīšanu (1. aprīlis).
* Izstrādāt koncepcijas projektu, ietverot tajā analītisku pārskatu par ieceri paaugstināt uzturlīdzekļu izmaksas vecumu bērniem līdz 19 gadu vecumam, ja viņi turpina mācīties (14. februāris; 14. aprīlis).
Ekonomikas ministrija:
* Sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādāt strukturētu informatīvo ziņojumu par pasākumiem makroekonomiskās situācijas stabilizācijai 2008. un 2009. gadam (8. februāris; 8. aprīlis).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par iespēju atvieglot tirdzniecības nosacījumus vairumtirdzniecības bāzēs (1. marts; 14. aprīlis).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par prognozēm darbaspēka pieprasījuma un piedāvājuma atbilstībai vidēja termiņā (22. februāris; 22. aprīlis).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Tūrisma attīstības valsts aģentūras pārstāvniecību darbības efektivitāti (29. februāris; 30. maijs).
* Iesniegt Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par jaunu bāzes jaudu elektrostaciju un lēmuma projektu par turpmāko rīcību (22. februāris; 22. aprīlis).
* Izstrādāt Latvijas Republikas 1. energoefektivitātes rīcības plānu (22. februāris; 22. aprīlis).
* Iesniegt informatīvo ziņojumu par sarunu gaitu saistībā valsts kontrolē esošo SIA «Lattelecom» un SIA «Latvijas Mobilais Telefons» kapitāla daļu pārdošanu (20. februāris).
* Nodrošināt koncepcijas «Vienots universālā pakalpojuma modelis sabiedrisko pakalpojumu nozarēm» izsludināšanu, saskaņošanu un virzību izskatīšanai Ministru kabinetā (7. februāris; 14. aprīlis).
Finansu ministrija:
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par «Inflācijas samazināšanas plāna» izpildes gaitu (5. februāris).
* Sagatavot Ministru kabineta rīkojumu «Par vidēja termiņa budžeta mērķiem un prioritārajiem attīstības virzieniem 2009. līdz 2011. gadam» (28. februāris).
* Sagatavot Ministru kabineta noteikumu projektu par kārtību, kādā Valsts kase aptur asignējumus Eiropas Savienības finansējuma saņēmējam, pamatojoties uz Eiropas Savienības politiku instrumentu vadībā iesaistītās iestādes lēmumu (1. aprīlis; 1. jūnijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par valsts budžeta finansēto iestāžu tēriņiem 2007. gada novembrī un decembrī pa izdevumu veidiem un izdevumu ekonomiskās klasifikācijas kodu griezumā (1. marts).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par likumprojekta «Fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarēšanas likums» izskatīšanas gaitu Saeimā (15. februāris).
Iekšlietu ministrija:
* Iesniegt Ministru prezidentam Valsts policijas un tās struktūrvienību rīcības plānu nelegālo narkotiku izplatīšanas noziegumu apkarošanai 20. marts).
* Sagatavot Rīcības plānu kūlas dedzināšanas apkarošanai 2008. līdz 2010. gadā (1. aprīlis).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par Latvijas Policijas akadēmijas akadēmisko un profesionālo studiju programmu studējošo skaita rādītājiem un iespējām palielināt sagatavojamo speciālistu skaitu profesionālajās studiju programmās (15. februāris; 15. aprīlis).
* Sagatavot Ministru kabineta noteikumu projektu par papildsoda – policijas kontrole – izpildes kārtību atbilstoši likumam «Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā» (29. februāris; 29. marts).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par darba organizāciju meklēšanā izsludināto personu un nepilngadīgo noziedzības samazināšanai jomā (29. februāris; 28. marts).
* Sagatavot Informatīvo ziņojumu par 2007. gadā veiktajiem pasākumiem un darbībām civilajā aizsardzībā (14. aprīlis).
* Sagatavot Valsts robežsardzes darbības stratēģiju 2009. līdz 2011. gadam (14. aprīlis).
* Sagatavot Valsts robežas likuma projektu nosakot engenas acquis prasībām atbilstošus principus un pasākumus valsts robežas drošības nodrošināšanai, iekšējo un ārējo robežu definīciju (10. aprīlis; 10. jūnijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par Iedzīvotāju reģistrā iekļaujamās informācijas drošību un datu kvalitāti (10. aprīlis; 30. maijs).
* Sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Labklājības ministriju analizēt migrācijas jautājumus – iespējamās nodevas apmēru ievestajam darbaspēkam, koordinācijas shēma, darba devēju pieprasījums, iespējamās nodarbināto grupas vai nozares, kurās būtu nepieciešams imigrantu darbaspēks – salīdzinājumā ar citām Baltijas valstīm (14. aprīlis).
Izglītības un zinātnes ministrija:
* Sadarbībā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju izveidot darba grupu un izstrādāt priekšlikumus izglītības iestāžu tīkla attīstībai, iesniedzot Ministru kabinetā starpziņojumu par darba gaitu (1. aprīlis).
* Izstrādāt koncepcijas projektu «Valsts attīstībai atbilstošas augstākās izglītības studiju programmu sadalījuma pa nozarēm struktūras modelis» (20. marts; 20. maijs).
* Izstrādāt Valsts izglītības informatizācijas sistēmas izglītības reģistru centrālo datu bāzu vadības sistēmu, tās ieviešanas pilotprojekta plānu; izstrādāt normatīvo aktu grozījumus, lai uzsāktu Valsts izglītības informatizācijas sistēmas izstrādi (veikt pirmos sešus realizācijas etapus no kopējiem 12) (17. marts; 20. maijs).
* Izstrādāt Augstākās izglītības likumprojektu (7. marts; 6. maijs).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par iespējamajiem risinājumiem lai pastiprinātu prasības skolēnu sekmības jautājumos (17. marts; 20. maijs).
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs:
* Izstrādāt koncepciju par politisko partiju finansēšanas iespējamiem modeļiem un trešo personu lomu priekšvēlēšanu aģitācijā (14. aprīlis; 15. maijs).
Kultūras ministrija:
* Izstrādāt XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku sagatavošanai un norisei nepieciešamos tiesību aktus (31. marts; 30. maijs).
* Izstrādāt Ministru kabineta lēmuma projektu par Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības finansēšanu (14. februāris; 14. aprīlis).
* Izstrādāt Nemateriālā kultūras mantojuma reģistra koncepciju (20. marts; 20. maijs).
* Izstrādāt VSID Darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» pasākuma «Kultūras sociālekonomiskā ietekme» ieviešanai nepieciešamos normatīvos aktus, lai apgūtu ES Struktūrfondu finansējumu 2007. līdz 2013. gadam (31. marts).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu, lai Āraišu ezerpili pārveidotu par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja filiāli (31. janvāris; 31. marts).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja auditu un uzsākt reorganizāciju (14. februāris; 14. aprīlis).
Labklājības ministrija:
* Sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādāt informatīvo ziņojumu, sniedzot analīzi par valsts sociālā budžeta finanšu plūsmas izmaiņām (ieņēmumu un izdevumu svārstībām) un to iemesliem 2007. gadā un prognozēm 2008. gadam (14. aprīlis).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu (vai koncepciju) par iespējām paaugstināt pabalstus garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmeņa nodrošināšanai (7. marts; 6. maijs).
* Sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādāt informatīvo ziņojumu par finanšu līdzekļu nodrošināšanu pensiju indeksācijai 2008. gadā (15. februāris; 15. aprīlis).
* Sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādāt informatīvo ziņojumu par neapliekamā minimuma attiecināšanu uz strādājošo pensionāru algām (7. marts; 6. maijs).
* Izstrādāt normatīvo regulējumu, lai paaugstinātu ģimenes valsts pabalstu un piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu (14. aprīlis).
* Atbilstoši visaptverošas darba tirgus īstermiņa prognozēšanas rezultātiem (darba devēju aptaujām, darba tirgus situācijas detalizētas analīzes nozaru un reģionu griezumā), izveidot profesiju sarakstu, kurās turpmāk nodrošināt bezdarbnieku profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas programmas. Par profesiju sarakstu informēt Ministru kabinetu (14. aprīlis).
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija:
* Apzināt un izstrādāt informatīvo ziņojumu (normatīvo aktu saraksts, uzdevumi, termiņi un atbildīgās institūcijas) par visiem normatīvajiem aktiem, kas saistīti ar administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanu (1. marts; 7. maijs).
* Sagatavot visu likumprojektu sarakstu prioritārā secībā, kas saistīti ar rajona funkciju pārņemšanu un rajona pašvaldību reorganizāciju, un noteikt atbildīgās institūcijas par likumprojektu sagatavošanu (15. februāris; 7. maijs).
* Izstrādāt koncepciju «Vienota un koordinēta valsts investīciju plānošanas procesa izveide un ieviešana valsts pārvaldē» (1. aprīlis; 3. jūnijs).
* Izveidot darba grupu koncepcijas izstrādei par otrā līmeņa pašvaldību izveidošanas iespējām (1. marts; 31. marts).
* Sadarbībā ar Tieslietu ministriju sagatavot grozījumus Aizsargjoslu likumā, kas skar normas par applūstošajām teritorijām (1. marts; 14. aprīlis).
Satiksmes ministrija:
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par VAS «Latvijas pasts» problēmām pasta pamatpakalpojumu nodrošināšanā Latvijas teritorijā (14. aprīlis).
* Atbilstoši starptautiskās prakses analīzei un sadarbībā ar Tieslietu ministriju sagatavot informatīvo ziņojumu par iespējamiem risinājumiem tās zemes atsavināšanas procedūru, kura nepieciešama nacionāla līmeņa infrastruktūras būvniecībai (10. aprīlis; 9. maijs).
* Sagatavot Ministru kabineta noteikumu projektu «Valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programmai piešķirto līdzekļu izlietošanas kārtība» (31. marts; 30. maijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par ES valstu pieredzi, nosakot maksu transportlīdzekļiem par autoceļu izmantošanu (31. marts; 30. maijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par problēmām, ieviešot bezmaksas palīdzības tālruni 112 un nosakot izsaucēja atrašanās vietu (31. marts; 14. aprīlis).
Tieslietu ministrija:
* Iesniegt Ministru prezidentam analītisku ziņojumu, kurā izvērtēti Valsts drošības iestāžu likuma 07.04.2004. grozījumi, veikta to tiesisko aspektu analīze, sniegts salīdzinājums ar valsts drošības dienestu parlamentārās kontroles institucionālajiem risinājumiem Igaunijā un Lietuvā, kā arī iespējas noteikt normatīvo regulējumu par parlamentārās kontroles atjaunošanu valsts drošības iestādēm, kas būtu balstīts uz Valsts drošības iestāžu likuma redakciju līdz 2002. gadam (20. marts).
* Iesniegt Ministru prezidentam ziņojumu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumu, analizējot iespējas stiprināt ģenerālprokurora lomu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka iecelšanas amatā procesā un identificējot minētā likuma noteikumu pretrunas ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu jautājumos par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka atstādināšanu no amata un disciplināro izmeklēšanu, kā arī administratīvo aktu un faktiskās rīcības apstrīdēšanu un pārsūdzēšanu, un to novēršanas iespējas (31. marts).
* Iesniegt Saeimas Juridiskās komisijas apakškomisijai priekšlikumus nepieciešamajām izmaiņām Kriminālprocesa likuma 410. pantā un ar to saistītajās normās.
Izstrādāt priekšlikumus grozījumiem Kriminālprocesa likuma 410. pantā, nosakot kārtību, kādā ģenerālprokurors nodrošina prasību izpildi personai, attiecībā pret kuru ir izbeigts kriminālprocess, atdot cietušajam noziedzīgi iegūtos līdzekļus, paredzot tiesības trešajām personām (līdzīgi kā 346. līdz 349. pantā) pārsūdzēt pieņemto lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu pret personu, kura būtiski palīdzējusi atklāt smagu noziegumu un nosakot kārtību, kādā ģenerālprokurors iesniedz lūgumu Augstākajā tiesā izbeigt kriminālprocesu pret personu, kura būtiski palīdzējusi atklāt smagu vai sevišķi smagu noziegumu, kas ir tikpat smags kā šīs personas pašas izdarītais noziedzīgais nodarījums. Grozījumu projektam pievienot Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas viedokli (15. marts).
* Izstrādāt Ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepciju (31. marts; 30. maijs).
* Izveidot darba grupu, lai sistemātiski analizētu un izvērtētu priekšlikumus grozījumiem Latvijas Republikas Satversmē (31. janvāris).
Valsts kanceleja:
* Izstrādāt Valsts pārvaldes politikas attīstības pamatnostādnes 2008. līdz 2013. gadam (1. marts; 1. aprīlis).
* Izstrādāt Valsts pārvaldes cilvēkresursu attīstības pamatnostādnes 2008. līdz 2013. gadam (1. februāris; 20. marts).
* Iesniegt Ministru prezidentam informatīvo ziņojumu par paveikto publiskās un privātās partnerības jomas tiesiskā regulējuma sakārtošanā (15. februāris).
* Apkopot nepieciešamo informāciju un sniegt pārskatu Ministru prezidentam par pastāvošajām valsts aģentūrām, to funkcijām, uzdevumiem un tām piešķirto valsts budžeta finansējumu (14. aprīlis).
Veselības ministrija:
* Veselības ministrijai un tās izveidotajām darba grupām primārās veselības aprūpes sakārtošanai sniegt vienotu starpziņojumu Ministru prezidentam par esošā primārās veselības aprūpes modeļa izvērtējumu un turpmāko rīcību (14. aprīlis).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par iespējām efektīvāk regulēt zāļu iepirkumu izmaksas no valsts budžeta līdzekļiem un pastiprināt zāļu cenu uzraudzību (31. marts; 20. maijs).
* Pārskatīt spēkā esošos normatīvos aktus un sagatavot informatīvo ziņojumu par tiem normatīvajiem aktiem (arī to saraksts), kuros jāveic grozījumi, lai samazinātu medicīniskās izglītības ieguves prasības un efektivizētu ārstniecības personu pārkvalifikāciju (14. marts; 13. maijs).
* Izvērtēt normatīvos aktus un sagatavot informatīvo ziņojumu par turpmāko rīcību slimnīcu nodrošināšanai ar medicīnas tehnoloģijām un to racionālu izmantošanu atbilstoši slimnīcu darbības mērķim (31. marts; 13. maijs).
* Uzsākt Eiropas Savienības fondu finansējuma apguvi, izstrādājot un iesniedzot Ministru kabinetā noteikumu projektus par šādām aktivitātēm:
– Onkoloģijas slimnieku radioterapijas ārstēšanas attīstība;
– Neatliekamās medicīniskās palīdzības attīstība;
– Veselības aprūpes un veicināšanas procesā iesaistīto institūciju personāla kompetences, prasmju un iemaņu līmeņa paaugstināšana (31. marts; 20. maijs).
Vides ministrija:
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par Latvijas gatavību izpildīt nosacījumus, kas saistīti ar tās piedalīšanos starptautiskajā emisiju tirdzniecībā. Sniegt pārskatu par darbībām, kas saistītas ar Eiropas Savienības emisiju tirdzniecības sistēmas ieviešanu, emisiju kvotu tirdzniecību un siltumnīcefekta gāzu emisijas prognozēm (1. marts; 2. maijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par finanšu līdzekļu izmantošanu un pasākumu nodrošināšanu, lai minimizētu draudus atkārtotam Daugavas piesārņojumam ar naftas produktiem, kā arī lai minimizētu plūdu radītos draudus (1. aprīlis; 2. jūnijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par ES līgumu, regulu un direktīvu noteiktām saistībām vides jomā un to izpildes termiņiem (31. marts; 30. maijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par problēmām un nepieciešamiem pasākumiem, to izmaksām, kas netieši saistīti ar radioaktīvo atkritumu apglabāšanas turpmāku attīstību (17. marts; 20. maijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par pārkāpumu statistiku, gadījumu skaitu un būtību, pieejamiem resursiem un situāciju, kas saistīta ar kāpu izbraukāšanu (17. marts; 20. maijs).
Zemkopības ministrija:
* Izstrādāt visus ar Koncepcijas «Par lauksaimniecības risku vadības politiku Latvijā» ieviešanu un lauksaimniecības apdrošināšanas fonda izveidošanu saistītos Ministru kabineta noteikumu projektus (17. marts; 16. maijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par situāciju, pienu tirgū un piena izveduma apjomiem (3. marts; 2. maijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par platību maksājumu izmantošanu laika periodā no 2002. līdz 2007. gadam, analizējot maksājumu izmaiņas un ar to saistītās investīcijas lauksaimniecībā (3. marts; 2. maijs).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par graudu un graudu izstrādājumu tirgus attīstības tendencēm un iepirkuma cenu izmaiņām (17. marts; 20. maijs).
* Sniegt informāciju Ministru kabinetā un sagatavot viegli uztveramu informāciju lauku iedzīvotājiem par pasākumiem Lauku attīstības programmas un Rīcības programmas Eiropas Zivsaimniecības fonda atbalsta ieviešanai Latvijā un to ieviešanas plānu (14. aprīlis).
Īpašu uzdevumu ministra Eiropas savienības finansu pārvaldes lietās sekretariāts:
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par ES fondu apguves gaitu un sasniegtajiem rezultātiem 2004. līdz 2006. gada plānošanas periodā (1. februāris).
* Sagatavot informatīvo ziņojumu par 2007. līdz 2013. gada ES fondu plānošanas perioda uzsākšanu (1. februāris).
* Sagatavot priekšlikumus par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu ES fondu projektu sadārdzinājuma segšanai (MK 18.12.2007. sēdes protokola Nr. 70 47.§) un par pasākumiem, kas samazinātu nepamatota sadārdzinājuma risku ES fondu projektos (31. marts).
* Sagatavot ziņojumu par iespējām pārstrukturēt ES fondu 2007. līdz 2013. gada finansējumu, lai novirzītu lielāku atbalstu enerģētikas sektoram (31. marts).
Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts:
* Sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt informatīvo ziņojumu par IZM pārziņā esošo informācijas sistēmu savietošanas problēmām, lai novērstu statistiskās informācijas trūkumu par izglītības iestādēm, pedagogiem un skolēniem (14. februāris; 14. aprīlis).
* Izstrādāt un valsts iestādēm izplatīt vadlīnijas par labas prakses risinājumiem informācijas sistēmu drošības apdraudējumu gadījumā (14. aprīlis).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par rīcību valsts būtiskāko informācijas sistēmu drošību ārēja apdraudējuma gadījumā (kiberuzbrukuma gadījumi) (14. februāris; 14. aprīlis).
* Izstrādāt informatīvo ziņojumu par e-paraksta ieviešanas gaitu, problēmām un ārvalstu pieredzi, ieviešot to vienlaikus ar personu identifikācijas kartēm (14. februāris; 14. aprīlis).
* Sadarbībā ar Iekšlietu ministriju sagatavot plānu, lai īstenotu Koncepciju par elektronisko vēlēšanu sistēmas izveidi (14. aprīlis).
Īpašumu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts:
* Izstrādāt Pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas programmu 2008. līdz 2012. gadam (14. aprīlis).
* Pārstrādāt Informatīvo ziņojumu par nepieciešamo rīcību, lai veicinātu darba meklējumos izbraukušo Latvijas iedzīvotāju atgriešanos Latvijā (14. aprīlis).
* Izstrādāt nepieciešamos grozījumus attiecīgajos tiesību aktos, lai pilnveidotu bērnu tiesisko aizsardzību, risinot jautājumus, kas saistīti ar pilsonības piešķiršanu bērniem, kā arī Otrā pasaules kara bēgļiem un izsūtītajiem (14. februāris; 14. aprīlis).