11. janvārī Gruzijas Centrālā vēlēšanu komisija paziņoja galīgos prezidenta vēlēšanu rezultātus. Saskaņā ar tiem 53,38% balsu saņēmis līdzšinējais valsts vadītājs Mihails Saakašvili.
Kā ziņo «Leta» un internets portāls news.ntv.ru, viņa tuvākais konkurents Levans Gačečalidze saņēmis 25,67% balsu jeb par 500 000 mazāk nekā M. Saakašvili. L. Gačečalidze jau ticies ar savu konkurentu. Portāls news.ntv.ru citē L. Gačečalidzi: "Mēs nerunājām par sadarbību. Mēs runājām tikai par to, lai nepieļautu nesaskaņu eskalāciju valstī. Es teicu Saakašvili, – nav pieļaujams, ka vienā pusē stāv vara, bet otrā ir vairākums iedzīvotāju. Nepieciešama otrā kārta. Ja Saakašvili uzvarēs godīgā cīņā, es pats personīgi viņu apsveikšu."
Reizē ar vēlēšanām notika nesaistošs referendums par Gruzijas iestāšanos NATO. Par Gruzijas iesaistīšanos militārajā aliansē nobalsoja 72,5% iedzīvotāju.
Otrs referendums notika par ierosinājumu parlamenta vēlēšanas pārcelt no 2008. gada rudens uz pavasari. Šo ierosinājumu atbalstīja 69,9% vēlētāju.
Pavisam vēlēšanās piedalījās 56,7% balsstiesīgo Gruzijas iedzīvotāju.
40 gadus vecajam M. Saakašvili tagad ir piecu gadu mandāts, lai turpinātu realizēt radikālas reformas, kas mainījušas Gruzijas pēcpadomju ekonomiku un padarījušas šo valsti par ciešu ASV sabiedroto, tiecoties iesaistīties NATO un Eiropas savienībā.
Tomēr šajās vēlēšanās iegūtais nelielais pārsvars pār konkurentiem un izvairīšanās no nepieciešamības rīkot otro prezidenta vēlēšanu kārtu ir ievērojams trieciens, jo pirms četriem gadiem M. Saakašvili prezidenta vēlēšanās uzvarēja ar 96% balsu.
Starptautiskie novērotāji raksturojuši Gruzijas prezidenta vēlēšanas kā demokrātiskas. Gruzijas opozīcija atsakās atzīt vēlēšanu rezultātus un apsūdz amatpersonas rezultātu viltošanā.
news.ntv.ru ziņo, ka 13. janvārī Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi ieplānota plaša protesta akcija, ko rīko opozīcijas spēki. Šajā dienā tiks paziņoti oficiālie vēlēšanu rezultāti. Šajā dienā viens no prezidenta amata kandidātiem – uzņēmējs Badri Patarkacišvili – zaudēs neaizskaramību, ko bija ieguvis priekšvēlēšanu laikā. Pirms tam viņu apsūdzēja centienos gāzt valsts varu un terorismā. Jāpiebilst, ka B. Patarkacišvili neuzturas Gruzijā.