GMI līmeni trūcīgiem cilvēkiem noteiks 35 latu apmērā

No 2013. gada 1. janvāra garantētā minimālā ienākumu līmeni (GMI) plānots noteikt visiem trūcīgiem cilvēkiem vienādu – 35 latus mēnesī, informē Labklājības ministrija (LM). Vienlaikus paredzēts, ka pašvaldības domei būs tiesības noteikt augstāku GMI līmeni ne tikai vecuma un invaliditātes pensiju saņēmējiem, bet arī bērniem. Tā maksimālais līmenis plānots līdz 90 latiem.

No 2013. gada 1. janvāra garantētā minimālā ienākumu līmeni (GMI) plānots noteikt visiem trūcīgiem cilvēkiem vienādu – 35 latus mēnesī, informē Labklājības ministrija (LM).

Vienlaikus paredzēts, ka pašvaldības domei būs tiesības noteikt augstāku GMI līmeni ne tikai vecuma un invaliditātes pensiju saņēmējiem, bet arī bērniem. Tā maksimālais līmenis plānots līdz 90 latiem.

To paredz LM izstrādātie Ministru kabineta Noteikumi par garantēto minimālo ienākumu līmeni, kas ceturtdien, 8. novembrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

GMI pabalstu izmaksu nodrošināšanai 2013.gadā kopējais finansējums plānots 15, 45 milj. latu apmērā, t.sk., pašvaldībās 14, 52 milj. latu un LM līdzfinansējums 937, 3 tūkst. latu par pašvaldību izlietotajiem līdzekļiem GMI pabalsta izmaksai līdz 2012. gada 31. decembrim.

Ar noteikumu projektu iespējams iepazīties LM mājas lapā sadaļā Aktuāli – Tiesību aktu projekti.

Atgādinām, ka 2012. gada 27. septembrī sarunās par 2013. gada valsts budžetu valdība un Latvijas Pašvaldību savienība vienojās noteikt GMI līmeni 35 latu apmērā.

No 2013. gada 1. janvāra paredzēts pārtraukt līdzfinansējuma piešķiršanu pašvaldībām un saglabāt pirms Sociālās drošības tīkla stratēģijas īstenošanas uzsākšanas noteikto sociālās palīdzības pabalstu finansēšanas principu. Tas nozīmē, ka pabalstus pilnībā finansēs no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

GMI pabalsta apmēru aprēķina kā starpību starp Ministru kabineta vai pašvaldības domes noteikto GMI līmeni katram ģimenes loceklim un trūcīgas ģimenes (personas) kopējiem ienākumiem.

2011. gadā GMI pabalstu saņēma 121,8 tūkst. cilvēki jeb 40,5% no kopējā pašvaldību sociālās palīdzības pabalstu saņēmēju skaita.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *