Pagājušā gada nogalē Latvijas Biškopības biedrība izvērtēja gadā paveikto, kā arī apbalvoja konkursa «Gada biškopis» uzvarētājus. (Konkursu biedrība organizē jau devīto reizi.) Kā mums pastāstīja biedrības izpilddirektore Rita Bartuševica, tad nominācijā «Gada biškopis ražošanā» veicināšanas balva piešķirta Zentenes pagasta «Mauru» saimniekam Visvaldim Auseklim, bet nominācijā «Gada jaunais biškopis» par labāko atzīts Smārdes pagasta «Mazgaidiņu» saimnieks Edgars Šneiders. Uzzinājuši šo jaunumu, devāmies lūkot jaunā biškopja dravu.
Iebraucot Smārdē no Milzkalnes puses, ceļa labajā pusē redzam smiltsērkšķu stādījumus un divas nelielas, akurātas mājiņas stādījumu vienā malā. Tajās iekārtotas kompaktas ražošanas telpas. Tālāk – dzīvojamā ēka, drava. Un turpat jau arī saimnieks pats. Edgars stāsta, ka biškopībai pievērsies pirms četriem gadiem. Bijis tā, ka draugs lūdzis palīgā pārvest bites. Viņš arī Edgaram piedāvājis kādu saimi paņemt. Un tā nu kādā rītā viņa sieva Krista ieraudzīja, ka «Mazgaidiņās» novietotas četras bišu saimes. Tā arī viss esot sācies.
Mūžu dzīvo, mūžu mācies
Edgars pastāstīja, ka uzaudzis Mērsragā un Engurē, bet viņa tēvs dzīvo Apšuciemā un audzē smiltsērkšķus. Starp citu, jau dzīvojot pie tēva Apšuciemā, Edgars arī bija nolūkojis savu dzīves un saimniecības vietu Smārdē.
Pamatskolas gaitas Edgaram aizritējušas Engures vidusskolā, tad mācījies Rīgas Tirdzniecības tehnikumā, bet augstāko izglītību ieguvis Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA. Pašlaik Edgara maizes darbs, lai uzturētu ģimeni, ir tūrisms. Viņš organizē internacionālas konferences, apkalpo tūristu grupas no Francijas, Zviedrijas, Norvēģijas un citām valstīm. Viņa klienti ir tūrisma operatori ārzemēs.
Taču, tikko saņēmis bišu saimes, Edgars iestājās Latvijas Biškopības biedrībā un divus gadus mācījās biedrības kursos, kas tiek organizēti ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes atbalstu. Lai varētu piedalīties Eiropas Savienības (ES) projektā, vajadzēja lauksaimniecības pamatus apgūt Bulduru dārzkopības vidusskolā. Tur viņš apguva augļkopības pamatkursu, jo tieši tajā saskatīja savas saimniecības turpmāko attīstības vīziju.
Vairāk lasiet otrdienas, 15. janvāra, laikrakstā ŠEIT