Ekonomiskā krīze Latvijā nav iestājusies, patlaban vērojams pārkārtošanās posms, šodien konferencē "Latvijas ekonomika un tās attīstības tendences" atzina ekonomisti.
Forumā tiks diskutēts par to, kas ir ekonomikas krīze, kā tās ietekmi varētu izjust dažādas iedzīvotāju grupas un ko darīt, lai no krīzes izvairītos.
Krīzes sekmējošos un bremzējošos faktorus skaidroja Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes asociētā profesore Margarita Dunska, ekonomiskajos procesos Latvijā un to ietekmē uz iedzīvotāju labklājību iedziļinājās Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta direktore Raita Karnīte, par ražošanas "ērkšķainajiem" ceļiem runāja Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle.
Valsts lomu un līdzdalību ekonomiskās attīstības veicināšanā skaidroja Māris Ēlerts no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Inovāciju departamenta.
Latvijas ekonomikā nav saskatāmas klasiskās krīzes pazīmes, tomēr ir vērojami pārkaršanas draudi, kuri teorētiski var novest pie izaugsmes palēnināšanās. Ja pašreizējais tempu palēninājums turpināsies un ieilgs uz vairākiem gadiem, tad iespējama ekonomiskās izaugsmes stagnācija, uzsvēra Dunska.
Karnīte norādīja, ka krīze Latvijas tautsaimniecībā nav iestājusies, bet notiek ekonomikas pārkārtošanās no "ātrajām" nozarēm – nekustamo īpašumu un būvniecības sektora – uz citām.
Konferenci rīko Latvijas Inteliģences apvienība.