26. novembrī Latvijas Republikas ekonomikas ministrs K.Gerhards un Ekonomikas ministrijas pārstāvji devās darba vizītē uz Moldovas Republiku, kur piedalīsies Latvijas Republikas un Moldovas Republikas Starpvaldību komisijas sēdē ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos.
Kā informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas Pārvaldes vecākā referente Elita Rubesa-Voravko, šī ir pirmā abu valstu starpvaldību komisijas sēde, kas laika posmā no 26. līdz 28. novembrim notiek Moldovas Republikas galvaspilsētā Kišiņevā. Starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāji ir Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards un Moldovas Republikas ekonomikas un tirdzniecības ministra vietnieks Jurijs Munteans.
27. novembrī ekonomikas ministrs K.Gerhards atklās Latvijas un Moldovas biznesa forumu, kā arī vadīs Latvijas Republikas un Moldovas Republikas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos pirmo sēdi. Sēdes laikā plānots pārrunāt abu valstu sadarbības iespējas ekonomikas un tirdzniecības, lauksaimniecības, rūpniecības, standartizācijas, metroloģijas, akreditācijas un patērētāju tiesību aizsardzības, veselības aprūpes, tūrisma, reģionālās attīstības veicināšanas, zinātnes un pētniecības, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas jautājumos. Noslēgumā tiks parakstīts Latvijas Republikas un Moldovas Republikas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos 1. sēdes protokols.
Plānotas arī Gerharda tikšanās ar Moldovas Republikas premjerministri Zinaidu Greceanii, Moldovas Republikas ekonomikas un tirdzniecības ministru un premjerministra vietnieku Igoru Dodonu, kā arī Starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāju no Moldovas Republikas puses Moldovas Republikas ekonomikas un tirdzniecības ministra vietnieku Juriju Munteanu.
Latvija ir ieinteresēta aktīvākā abu valstu ekonomiskās sadarbības attīstībā, tai skaitā tirdzniecības iespēju paplašināšanā. Lai arī Latvijas tirdzniecības apjoms ar Moldovu pagaidām ir salīdzinoši neliels, plašs potenciāls sadarbības tālākā attīstībā. Jāpiebilst, ka Latvijas tirdzniecības bilances dinamika ar Moldovu ir pozitīva, turklāt pēdējo gadu laikā abu valstu tirdzniecībā ir vērojams pieaugoša tendence. Nozīmīgākās preču grupas, kas tiek eksportētas no Latvijas uz Moldovu, ir medikamenti, sagatavotas vai konservētas zivis, centrifūgas ūdens attīrīšanai vai filtrēšanai, kā arī naftas eļļas. Savukārt no Moldovas tiek importēts dzelzs un neleģētā tērauda stieņi, svaigu vīnogu vīns, etilspirts. «Lursoft» dati liecina, ka pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālos Moldova ierindojas 64. vietā.
Par Latvijas uzņēmējiem perspektīvākajām sadarbības jomām var tikt uzskatītas rūpniecība, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas un tūrisms.
Ekonomikas ministrija izstrādā un īsteno Latvijas ārējo ekonomisko politiku, kuras mērķis ir labvēlīgu eksporta un importa proporciju stimulēšana un Latvijas konkurētspējas veicināšana ārvalstu tirgos. Līgumtiesiskais nodrošinājums ir viens no trim politikas virzieniem tās īstenošanai. Šobrīd ir noslēgti vairāki divpusējās ekonomiskās sadarbības līgumi, tajā skaitā ar Moldovu, kuru ietvaros notiek eksporta veicināšanas vizītes un biznesa forumu organizēšana uzņēmēju kontaktu attīstība, kā arī tiek organizētas Starpvaldību komisiju sēdes, kurās tiek izvērtētas iespējas tālākas sadarbības veicināšanai.