13. maijā Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma rajona komiteja organizēja Drošības un pirmās palīdzības dienas,to uzdevums bija informēt skolēnus par to, kādi dienesti ik dienas sniedz palīdzību, kā ar tiem sazināties un ko darīt, ja ar pašu vai kādu citu gadījusies nelaime.
Policijai un ugunsdzēsējiem liela piekrišana
Kā stāstīja LSK izpilddirektore Gunta Neilande, sākotnēji domāts sarīkot lielākas sacensības, taču tā kā pieteicies pamaz skolu, šoreiz viss noticis tādā kā spēles līmenī ar mērķi vairāk informēt un aicināt iesaistīties. Tomēr, galvenais, protams, bijis likt bērniem aizdomāties, ka dažāda veida palīdzība katru dienu kādam ir nepieciešama.
Pasākumā piedalījās dalībnieki no Tukuma 2. pamatskolas, Tukuma 2. vidusskolas, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas un Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas. Gan Sarkanā Krusta ēkā, gan tās apkārtnē bija ierīkoti vairāki kontrolpunkti, kuros bērni varēja darboties arī praktiski. Sākumā gan nedaudz traucēja lietus, taču drīz vien pie tā visi bija pieraduši. Vislielākā uzmanība tika pievērsta "tehniskajiem" punktiem, piemēram, Valsts policijas etapam, kurā bērni izpētīja policijas automašīnas no iekšpuses un ārpuses. Aktīvākie iemēģināja arī aprīkojumu – bruņuvesti un vairogu, skaļo skaņu signālu, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Ainis Malevics izrādīja ugunsdzēsības transportu un ierīces.
42% traumu – mājās
Jāteic, uz aktīvu darbošanos nevienam pamudinājumu nevajadzēja – bērni aktīvi un veikli iemēģināja, kā nostiprināma salauzta roka, aizpildīja testu ar jautājumiem par rīcību dažādu traumu gadījumos un piedalījās pirmās palīdzības sniegšanā. Te palīdzēja Smārdes pamatskolas statisti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta galvenais speciālists Haralds Lučkovskis. Viņš stāstīja, ka pirmā palīdzība būtu jāapgūst katram, vismaz elementārā līmenī, jo, kā, liecinot statistikas dati, 42% traumu cilvēki gūst mājās, 21% – uz autoceļiem, bet 1,5% – izglītības iestādēs, kur skolēni parasti gūst sasitumus, lūzumus un izmežģījumus. Smārdes pamatskolas meitenes gan atzina, ka īsti nezinot, kā rīkotos, ja pašām nelaimes gadījumā būtu jāsniedz palīdzība. Skolotāja teikusi, ka tādos gadījumos cilvēks rīkojoties daudz savādāk nekā mācoties.
Kādreiz jau notika pirmās palīdzības sacensības un tas bija gana pamācošs un interesants pasākums jauki .ka Guntiņa cenšas to visu atkal atjaunot.Veiksmi!