Jau vairākkārt nedēļas nogalē Kandavā, vecpilsētas auto stāvlaukumā, esam pamanījuši interesantu transportlīdzekli – sudrabotu braucamrīku uz trim riteņiem, kuram, tā teikt, pat jumts ir virs galvas.
Novērojām, ka daudzi garāmgājēji ar interesi uzlūko šo ekskluzīvo braucamo. Lai apmierinātu interesi un iegūtu izsmeļošāku informāciju par to, devāmies sastapt tā īpašnieku.
Pavisam drīz steidzīgiem soļiem tuvojās kāds cienījama vecuma enerģisks kungs – sabilnieks Alfons Elerts. Viņš labprāt piekrita pastāstīt par savu pašlaik vēl Latvijas ceļu satiksmē reti pamanāmo transportlīdzekli:
– Pagājušajā gadā šo braucamo ieraudzīju kādā auto žurnālā, un tas mani tūlīt ieinteresēja. Uzzināju, ka Rīgā ir tirdzniecības firma, kur tos var iegādāties. Lūk, tagad jau pa Kurzemes pusi nobraukti 500 km. Tālākais brauciens – līdz Ventspilij. Kad vasarā reģistrēju savu jauno transportlīdzekli, Talsu rajonā tāds bija vienīgais.
Pēc dokumentiem to sauc par triciklu. (Pēc tehniskā raksturojuma tricikls ir trīsriteņu mehāniskais transportlīdzeklis, kura konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 45 km stundā vai kuram ir iekšdedzes motors ar 50 cm3 vai lielāku darba tilpumu. – Red.). Transportlīdzeklim ir 150 cm3 spēcīgs četru taktu japāņu motors, automātiskā vadības kārba. Ar to var attīstīt līdz pat 120 km/h. Galvenā īpatnība – tas ir ekonomisks, jo vidējais benzīna patēriņš ir 2,8 litri uz 100 km. Triciklam ir plastmasas ārējais karkass, tādēļ tas sver tikai nieka 160 kg. Transportlīdzeklis ir divvietīgs un stabils uz ceļa. Matētais stikls un ārējais karkass aiztur vēju un nokrišņus. Braucot ir iespēja ielūkoties pulkstenī un klausīties radio. Tā teikt, arī par braucēju labsajūtu ir padomāts!
Pašreiz tricikli pie mums ir vēl reti sastopami, taču, ņemot vērā nemitīgi pieaugošās degvielas cenas un šī transportlīdzekļa ekonomisko degvielas patēriņu, drīz daudzi tos izvēlēsies par savu pārvietošanās līdzekli.
Leļļu, zeķu, kaklasaišu, senu darbarīku un transportlīdzekļu kolekcija
Neilgajā laika sprīdī no interesantā sarunu biedra uzzinājām gan izsmeļošu informāciju par viņa transportlīdzekli, gan to, ka Sabilē, tūristu iecienītajā atpūtas vietā «Bērnu pasaule», kurā enerģiskais kungs saimnieko, ir iespēja apskatīt ne tikai lieliskas leļļu, zeķu un pavisam drīz arī kaklasaišu kolekcijas, bet arī senus darbarīkus un transportlīdzekļus, kurus pats Elerta kungs savulaik izmantojis savām vajadzībām. Tostarp var minēt žiguli, zaporožecu, kā arī motociklus JUPITER, VOSHOD un DŅEPRA. Lieliska kolekcija!