Februāris šogad ir neparasti silts. Un nu jau varam sākt domāt, ka diez vai īsta ziema līdz mums šogad atnāks. Kaut gan negaidītam pārsteigumam jābūt gataviem vēl aizvien. Šogad dārzkopis jaunajai sezonai jau var sākt gatavoties laikus un tādējādi mēģināt atslogot no dārza darbiem pavasara mēnešus. Dārzā šobrīd var ierīkot un labiekārtot kādu celiņu; ierīkot nelielu ūdenskrātuvīti vai seklu vietiņu, kur vasaras tveicē varēs padzerties putni un bites; iespējams, kaut kur dārzā nepieciešams ierīkot pakāpienus vai kādu atpūtas laukumiņu, sakārtot kompostēšanas vietu nezālēm, nomazgāt plēves vai stikla siltumnīcas, kuras, ilgāku laiku izmantojot, apsūbē un nelaiž cauri gaismas starus. Neapkurināmās siltumnīcas, kurās zeme nav sasalusi, jau var sakārtot sējai. Jāapskata sīpolpuķu stādījumi, lecektis, kurās ieziemoti augi, – vai tos nebojā grauzēji. Vajadzības gadījumā jāizliek indes.
Kaut arī laiks ir silts, dārzā jāturpina iesāktā putnu barošana. Ir laiks apskatīties un padomāt, vai vēl kur neatradīsies vieta kādam strazdu vai mušķērāju būrītim, jo putni ir tie, kas palīdz izaudzēt veselīgus augus un izvairīties no agroķimikāliju lietošanas.
Par sēju domājot
Brīvdienas iespējams izmantot arī jaunu lecekšu ierīkošanai.
Februārī iespējams sākt steidzināt rudenī izraktās un ieziemotās skābenes, rabarberus, kā arī lociņus, diedzēt kressalātus, uz virtuves loga podiņā iesēt dārza kresi, kura ar savām apaļajām lapām izskatīsies dekoratīva, gan tās sēklas izmantojamas kā garšviela kaperu vietā.
Domājot par dārza un sēšanas darbiem, vēl ir laiks izgatavot marķieri, ar kuru samarķēt dobes, dēstu kastīti – tādējādi visi augi būs iepiķēti vai iesēti vienādos attālumos.
Mēneša beigās sāk agrīno kartupeļu diedzēšanu, sēj agros kāpostus, no kuriem ražu paredzēts iegūt ap Jāņiem.
Apgriež un potē augļu kokus
Ja patiešām vairs neuznāks ziema, tad mēneša otrajā pusē jau varam dārzā doties ar šķērēm un zāģi, lai izvērtētu un izzāģētu zarus augļu kociņiem un ogulājiem.
Ja esat nodomājis augļu kociņus potēt, jau laikus tam jāsagatavo viss nepieciešamais, jāiegādājas un jāuzasina potnazis, jānopērk potvasks un materiāls, ar ko potējumu apsien. To mēdz darīt ar izolācijas lenti, bet pašlaik veikalā nopērkami arī speciāli sintētiska materiāla apsēji. Nogrieztos zarus sadedzina.
Var sēt selerijas un neļķes
Siltumnīcās sēj selerijas, puravus, no vasaras puķēm – šabo neļķes, ledus puķītes un citas puķes ar garāku veģetācijas periodu. Ja siltumnīca apkurināma, turpina uzziedināt maijpuķītes, tulpes, narcises, hiacintes.
Februārī turpina uzziedināt hipeastrus: tiklīdz pagrabā vai kādā citā tumšā telpā, kur šie augi iziet miera periodu, kādam augam ziedpumpurs iznāk no sīpola, tā to novieto gaismā, sāk laistīt un mēslot. Savukārt tos, kas noziedējuši, turpina mēslot un audzēt līdz pavasarim, kad podus varēs novietot plēves siltumnīcā, bet vēlāk – dārzā.
Par ziedošu lodžiju domājot
Apgriež pelargonijas, balzamīnes, lai tām sāktu augt jaunie dzinumi, bet nogrieztos dzinumus iespējams izmantot pavairošanai. Tos, līdz izaug saknes, var turēt ūdenī, kuram pievieno vitmīnu, kas darbojas kā augšanas stimulators. Tādējādi samērā ātri iespējams tikt pie jauniem augiem, kas greznos jūsu lodžiju vai verandu.
Februāra beigās gaišā vietā novieto un sāk laistīt un mēslot fuksijas. Dzinumi parādās arī gloksīnijām. Tad augi novietojami gaismā, un jāatsāk to laistīšana un mēslošana.
Februāra beigās var sākt pārstādīt istabas puķes. Taču tas nenozīmē, ka katru gadu katra puķe jāpārstāda. Pārstāda tās, kurām podiņā kļuvis par šauru, kuras iepriekšējos pāris gados nav pārstādītas.