Copes dienas no 3. līdz 15. martam

Februāra sals šogad ļāva žibulētāju tūkstošiem izraibināt upju un ezeru ledu. Ķērās kā parasti, vienam pilna zivju kaste, otram – sērkociņu kastīte. Protams, noteicošā bija katra individuālā meistarība, bet veiksmei arī bija sava teikšana.

Februāra sals šogad ļāva žibulētāju tūkstošiem izraibināt upju un ezeru ledu. Ķērās kā parasti, vienam pilna zivju kaste, otram – sērkociņu kastīte. Protams, noteicošā bija katra individuālā meistarība, bet veiksmei arī bija sava teikšana.

3. marts. Lomi gaidāmi ļoti pieticīgi.

4. līdz 6. marts. Ķersies labi. Martā zivis paliek dzīvīgas un ļoti kustīgas, līdz ar to spēcīgāk pretojas izvilkšanai. Svaigs ūdens dod spēku gan plēsoņām, gan mierīgajām zivīm. Tādēļ aukliņu vajag izvēlēties stiprāku nekā ziemas sākumā. Vajag būt uzmanīgam arī, izvēloties makšķerēšanas vietu, tādēļ ka vietās, kur ir saknes un siekstas un pie asām āliņģa malām, iespējama makšķerrīku noraušana.

7. un 8. marts. Par ēsmu interesi izrādīs vien mazās raudiņas.

9. marts. Labākā ēsma balto zivju makšķerēšanai ir odu kāpuri. Labi ķeras zivis arī ar mormišku. Liela nozīme ir iebarošanai. Šķērsžibuļu cienītāji var cerēt uz līdaku un zandartu lomu.

10. marts. Ķersies slikti. Bet tas nekas. Cerēsim, ka mūs sveiks spoža saule. Ja tā spīdēs, tad jau zivis šodien nav tik svarīgas.

11. līdz 15. marts. Uz nelielajām mormiškām pieteiksies gan raudas, gan ruduļi, gan arī vimbas.

Ir teiciens: "Makšķernieks, makšķernieku pazīst pa gabalu", pareizāk gan būtu, ka ne tikai jūt pa gabalu, bet arī redz to tuvumā, it sevišķi uz un pie ūdenskrātuvēm. Ja mūsu dzīvē un arī darbā ir kādi principi, tad tādiem jābūt arī tad, kad mēs atpūšamies un atrodamies pie dabas.

Ziemas copē, kad ledus ir pārklājis visu ūdenskrātuvi, it kā copēšanas vietu varētu atrast jebkurā vietā. Bet ir dienas vai brīži, kad zivis par jūsu piedāvāto ēsmu izrāda minimālu interesi un nākas doties pie tuvākā kaimiņa, lai apjautātos, kādi ir viņa panākumi. Un ja kaimiņam ir labāks loms un ja tomēr esat izlēmis apmesties veiksmīgā copmaņa tuvumā un izurbt āliņģi netālu no viņa, vai arī izmantot svešu āliņģi, jo to droši vien ir urbis svešinieks, tad to vajadzētu darīt tikai ar āliņģa patiesā saimnieka atļauju. Bieži vien esmu novērojis, ka veiksmīgo makšķernieku apurbj no visām pusēm, kas aizbiedē zivis, un cope beidzas gan veiksminiekam, gan arī uzbāzīgajiem makšķerniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *