Vakar Ragaciemā, «Skaru» klētiņā, svinīgi tika pārgriezta violeta lenta. Tika atklāta izstāde ceriņiem, violetajiem toņiem, sapņiem un atmiņām.
Tad, kad pasākums jau tuvojās noslēgumam, tā rīkotājas – Lapmežciema dāmas – atzina, izrādās, ka ceriņu tēma var būt tik ļoti daudzpusīga – sākot ar ziediem, gleznām, ziediem, rokdarbiem, dzeju, skaistām atmiņām un beidzot ar praktiskām lietām – ceriņu pirtsslotu un ceriņiem kā ārstniecības līdzekli. Dāmas bija apņēmušās ierasties uz pasākumu ceriņkrāsas drānas, un šajā jomā nepārspēta palika Anna Sila ar jauko ceriņkrāsas vakarkleitu. Savukārt ceriņziedu laiku Valmierā un Gaujas krastos atcerējās skolotāja Maiga Bērziņa.
Plašu izziņas materiālu par ceriņiem bija sagatavojusi Iveta Meiere. Viņa bija atradusi internetā, ka uz pirti ejot, tūlīt arī ceriņu slota jasagriežot. Šāda pēršanās pastiprinot mīlestības enerģētiku. Ceriņi palīdzot atvairīt spokus un ļaunos garus, sevišķi tie palīdzot Vērša zīmē dzimušajiem (no 20. aprīļa līdz 21. maijam). Kitija Strupe pastāstīja par ceriņu ārstnieciskajām īpašībām un atcerējās, ka veci ļaudis jūrmalciemā ceriņus saukuši par pleideriem. Nedaudz nostaļģiskai atmiņai viņa sacerēja jauku dzejolīti:
Tu, kvēlais ziedētāj, ak, aizrautīgais plēder,
Pret tevi vienaldzīgs šai laikā nepaliek neviens.
Kad ieskatos ik viena acīs,
Tur arī staro ceriņlaika prieks!
Pasākuma iniciatore bija «Skaru» saimniece Irēna Skaraine, kura bija gan sarūpējusi izstādes, gan tās noformējusi, atradusi piemērotu vietu katrai ekspozīcijai, ko dāmas bija sarūpējušas, veltītas ceriņu tēmai.