Amorfofalls (Amorphophallus) jeb tautā dēvētā kartupeļpalma ar brīnišķīgu, cēli majestātisku ziedu šogad pārsteigusi arī kandavnieci, veterinārārsti Indru Znotiņu. Izrādās, ka Znotiņas kundze ar mīlestību un gādību kā zinoša sava aroda speciāliste aprūpē ne tikai dzīvniekus, bet arī – puķes. Daždažādām gan tautā plaši pazīstamām, gan mazāk zināmām un retām puķēm atvēlēta teju vai visa privātmājas istaba.
Pirms sešiem gadiem iedēstīta arī kartupeļpalma, kura šogad savu saimnieci iepriecinājusi ar brīnišķu ziedu. "Sākumā likās, ka šogad, ņemot vērā dabā iztrūkstošo ziemu, kartupeļpalma tā īpaši pasteigusies ar jauno dzinumu, taču drīz vien pamanīju auga galā īpatnēju, ziedpumpuram līdzīgu veidojumu," stāsta I. Znotiņa. Tā sākās savdabīgā zieda gaidīšanas prieks. Vairākas reizes dienā saimniece vēra savas ziedu valstības durvis cerībā to ieraudzīt. Ilgi gaidīt nenācās, jo laiks no asna parādīšanās līdz atplaukušam ziedam bija nepilns mēnesis.
Saimniecesprāt, pašreiz it visur raisās kartupeļpalmas ziedi, jo, sazinoties ar radiem un paziņām citviet, viņa uzzinājusi, ka uzzied arī viņas dāvātie vairbumbulīši.
Cēlo, īpatno, kallai līdzīgo un samtaini purpursārto ziedu aizmirst nav iespējams nedz savdabīgā izskata, nedz īpatnējās smaržas dēļ, jo šī auga aromāts tiek raksturots kā nepatīkamākais ziedaugu pasaulē. Par to pārliecinājos arī es, mēģinot ziedu pasmaržot, tam tuvu, tuvu klāt pieiedama. Visspēcīgāk augi dvako saulainās un siltās telpās. Noliekot vēsākā vietā (pietiekami gaišā, bez tiešiem saules stariem), smārds mazinās. Jāteic gan, ka ne īpaši tīkamais ziedu aromāts neizraisa galvassāpes un citas blakusparādības.