Bezdarbniekiem turpmāk būs vienkāršāk iesaistīties algotos pagaidu sabiedriskajos darbos. Tas ļaus cilvēkiem, kuri palikuši ārpus darba tirgus, nezaudēt darba iemaņas un saņemt pabalstu.
To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Noteikumu par darbības programmas «Cilvēkresursi un nodarbinātība» aktivitātē «Vietējo nodarbinātības veicināšanas pasākumu plānu ieviešanas atbalsts», ko otrdien, 13.augustā, atbalstīja valdība.
Līdz šim algotos pagaidu sabiedriskajos darbos varēja iesaistīties tādi bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir reģistrēti bezdarbnieka statusā vismaz sešus mēnešus. Tagad pagaidu darbiem varēs pieteikties arī tādi cilvēki, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir reģistrēti bezdarbnieka statusā mazāk par sešiem mēnešiem, bet vismaz 12 mēnešus nav strādājuši.
LM uzskata, ka tādējādi tiem bezdarbniekiem, kuriem ir grūtības iekļauties darba tirgū, uz laiku būtu nodrošināta iespēja saglabāt darba prasmes. Tāpat pašvaldības algotos pagaidu sabiedriskos darbus varēs noteikt kā līdzdarbības pasākumu klienta sociālās problēmas risināšanai.
Atbilstoši Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) statistikas datiem 2013. gada sākumā no uzskaitē esošajiem 107 687 bezdarbniekiem pēdējā gada laikā aptuveni 66 660 bezdarbniekiem (61,9%) nav bijušas darba attiecības vai tās bijušas uz laiku līdz diviem mēnešiem. No tiem aptuveni 16 209 bezdarbnieki ir reģistrēti bezdarbnieka statusā līdz sešiem mēnešiem.
Aktivitāti «Vietējo nodarbinātības veicināšanas pasākumu plānu ieviešanas atbalsts» pilnībā finansē no Eiropas Sociālā fonda. Kopējais attiecināmais finansējums ir 14 miljoni latu. Plānots, ka projekta īstenošana turpināsies līdz 2014. gada 30. jūnijam.
LM atgādina, ka atalgojums, ko saņem bezdarbnieki, iesaistoties algotos pagaidu sabiedriskajos darbos, ir 100 lati mēnesī.
Mūsu noziedzīgā valdība ilgstoši ņirgājās par simtlatniekiem. “Simtlatnieku programma” ir Latvijas Republikas noziegums pret savas valsts iedzīvotājiem. Sākotnēji simtlatniekos maksāja 100Ls, taču pēc kāda laika atalgojumu samazināja līdz 80Ls. Tā bija bezkaunība, jo valdības pārstāvji turpināja sev palielināt algas. Par laimi, VID Publiskajā datu bāzē ir atrodamas valsts amatpersonu deklarācijās. www6.vid.gov.lv/VAD Šajās deklarācijās ir norādīti amatpersonu ienākumi uz rokas jeb neto (pēc visu nodokļu nomaksas). Ar laiku “Simtlatnieku programmu” pārdēvēja par algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem. Taču šīs programmas būtība nemainījās. “Simtlatnieku programma” iesāka modernās verdzības laikmetu mūsdienu Latvijā. Pašlaik pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātie (simtlatnieki) saņem nieka 200€, lai gan minimālā alga valstī ir 500€ (bruto). Mūsdienu simtlatnieki saņem 2,5 reizes mazāk par minimālo algu! Tikai vergturi verdzību var nosaukt par labdarību. Uz kurieni mēs ejam? Uz tautas izmiršanu? Latviešu jau tā ir maz, nevajag mākslīgi vairot nabadzību. Dzimtbūšanas laiki ir sen beigušies! Lai Latvju Dievi piedod mūsu valdībai tās stulbumu, aprobežotību un hronisku empātijas trūkumu!!!
Labklājību visiem vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#tiesiskums #vienlīdzība #labklājība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #Skolnieciņš #svētbirzs