10. decembrī Baltkrievijas uzņēmēji izvērš protesta akcijas, iebilstot valsts prezidenta Aleksandra Lukašenko ukaziem, kas var iznīcināt biznesu. Tā raksta interneta portāls www.charter97.org. Viens no uzņēmēju līderiem Viktors Gorbačovs norādījis, ka no 2009. gada 1. janvāra bez darba var palikt 120 000 baltkrievu tirgotāju, kas ieveda preces no Krievijas. "Mums izvirza tādus noteikumus, ka gluži vienkārši nav iespējams strādāt," izteicies V. Gorbačovs.
Protesta akcijās katrs uzņēmējs piedalīsies, kā pats uzskatīs par vajadzīgu – vispār neies uz darbu, ies uz darbu, bet neko nepārdos utml. Tajā pašā laikā reģionos jau dienu iepriekš notika varas iestāžu sanāksmes, lai lemtu, kā nepieļaut šo akciju vai vismaz ierobežot tās apmērus. "Minskā specdienesti izvērš provokācijas darbu, lai akcija nenotiktu. Sak, saprotiet, ekonomiskā krīze, taču nesamazināsim, nebūs cenu paaugstinājuma. Viss tiek darīts speciāli, lai mazinātu asumu. Mūsu cilvēki uzticas, tic, nomierinās – un tad varas iestādes paziņo, ka tauta protesta akciju neatbalstīja," interneta medijam izteicies V. Gorbačovs.
2009. gada 1. janvārī stājas spēkā Baltkrievijas prezidenta ukazs nr. 760, kas paredz, ka vairs nebūs spēkā fiksēts nodoklis par ievestajām precēm. Uzņēmēji būs spiesti vai nu noformēt nodokli par katru preču nosaukumu, vai arī pārtraukt darbu. Lielāko daļu preču baltkrievu uzņēmēji iepērk Maskavas tirgos, kur dokumentu noformēšana nav iespējama.
Vēl 1. janvārī tiek atcelts cita ukaza punkts – turpmāk preces no trešajām valstīm, kas laistas brīvā apgrozībā Krievijā un ko ieved baltkrievi, būs jānoformē muitā un par tām būs jāsamaksā pievienotās vērtības nodoklis.
Interneta portāls www.charter97.org atgādina, ka pēdējos gados baltkrievu uzņēmēji vairākkārt streikojuši, izgājuši ielās protesta akcijās. 2007. gada 10. decembrī Minskas ielās uzņēmēji izvirzīja prasību dot brīvību privātajam biznesam un atcelt diskriminējošus ukazus. Masu akcijas notikušas arī 2008. gada 10. un 21. janvārī.