9. jūnijā Tukuma muzeja audēju darbnīcā atklāja lietišķās mākslas izstādi «Rozēm kaisu istabiņu», ar kuru darbnīcas izstāžu zālē ienākušas gan gaidāmo Rožu svētku noskaņas, gan kāzu tradīcijas, jo reiz jaunās sievas pūrs nebija iedomājams bez austām, izšūtām un adītām lietām…
Gan rožu krāsas, gan raksti apskatāmi austos tautiskajos brunčos, dvieļos, galdautos, pārvalkos, segās, rozes uzziedējušas izšūtos vainadziņos, jostās, sedziņās un spilvenu pārvalkos, adītos cimdos un citās jaukās lietās, kuras izstādei sarūpētas no Tukuma muzeja krājuma. Turpat apskatāmi arī TLMS «Durbe» audēju Rutas Švampes, Maijas Smilgas, Helēnas Korotkas, Ausmas Pētersones, Ineses Sprūdžas, Zanes Neilandes-Sieradzkas, Inas Dakšas, Ingrīdas Ķimenes, Agritas Kunkulbergas, Ainas Kāpostas, Maritas Dubiniauskas, Intas Konrades, Ivetas Majauskas un Ingūnas Sīmanes pēdējo divu gadu laikā tapušie un rožu rakstā austie darbi.
Jāteic, gan pašu audēju, gan izstādes apmeklētāju uzmanību vispirms piesaistīja nezināma meistara darināta vīriešu tērpa josta, tapusi 19. gadsimtā, tik koša un krāšņa, ka vedināt vedināja iedomāties staltu vīru vilnas svārkā ar šādu jostu ap vidu un melnu cepuri galvā… Otrs pārsteigums ir Minnas Deičas 30. gados vienās sārtās rozēs un zaļganās lapās izšūtais tīkla pārklājs. Lai efekts būtu lielāks, izstādes iekārtotājas to nolikušas zāles pašā vidū, lai, caur to lūkojoties, tiešām sajustos kā rozēm kaisītā istabiņā. Lai arī liela daļa austo izstādes darbu, salīdzinot ar izšūtajiem, ir krāsās un rakstos mierīgāki, arī tie stāsta savu un audējas stāstu par rozi.