Piektdien apturēta kravas vilciena satiksme starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju un tūristu braucieni uz komunistisko valsti, Phenjanai īstenojot draudus par robežas slēgšanu.
Taču lielam skaitam dienvidkorejiešu, kas strādā pierobežā esošajā Kesonas industriālajā kompleksā, atļaujas iebraukt valstī saglabāsies, neskatoties uz iepriekšējiem Phenjanas solījumiem lielu daļu no viņiem izraidīt līdz 1.decembrim.
Tomēr visi Kesonas pilsētas apmeklējumi tiks pārraukti.
Ziemeļkoreja norāda, ka tie ir tikai "pirmie soļi", kas tiek sperti, reaģējot uz "Dienvidkorejas marionešu valdības neslēpti naidīgo konfrontāciju".
Kā ziņots, Ziemeļkoreja bija pavēstījusi, ka no 1.decembra slēgs sauszemes robežu ar Dienvidkoreju, apsūdzot to konfrontācijas pastiprināšanā "virs bīstamā līmeņa".
"Mēs oficiāli informējām dienvidu pusi, ka Ziemeļkorejas armija pieņēmusi izšķirīgu lēmumu no 1.decembra stingri ierobežot un apturēt kustību pa sauszemi cauri militārajai demarkācijas līnijai," novembra sākumā vēstīja Ziemeļkorejas ziņu aģentūra KCNA. "Dienvidkorejas marionešu valdībai nevajadzētu nekad aizmirst, ka pašreizējās attiecības starp Korejām ir izšķirīgās pastāvēšanas un pilnīgas pārraušanas krustcelēs."
Ir tikai divi lieli kopš 1953.gada pastāvošās demilitarizētās zonas šķērsošanas punkti. Viens no tiem ved uz Seulas pārvaldīto Kesonas industriālo kompleksu ziemeļos no stingri nocietinātās robežas.
Otrs no tiem ir pussalas austrumu pusē un ved uz Kumganas kalna kūrorta, taču tas šogad jau tika slēgts.
Pagājušajā mēnesī Phenjana izteica draudus pārvērst Dienvidkoreju drupās, ja Seula nepārtrauks savu "konfrontācijas politiku".
Dienvidkorejas prezidents Lī Mjunbaks pēc stāšanās amatā februārī apsolīja ieturēt stingrāku līniju attiecībās ar Ziemeļkoreju, saistot palīdzību ar kodolatbruņošanos, kas izraisījis Phenjanas sašutuma pilnu reakciju un draudus.
Ziemeļkoreja apsūdzējusi Dienvidkoreju apsteidzoša uzbrukuma plānošanā.