Lai novērstu interešu konfliktu valsts augstāko amatpersonu darbībā, optimālais risinājums būtu noteikt, ka tām netiek paredzēta iespēja saņemt prēmijas. Tā teikts Finanšu ministrijas informatīvajā ziņojumā, kas tiks skatīts 12. februārī valdības sēdē.
Tātad bez prēmijām varētu palikt augstākās amatpersonas, kas ir patstāvīgo institūciju vadītāji un neatrodas citu amatpersonu padotībā.
Kā ziņo aģentūra «Leta», ierosinājumu izstrādājusi darba grupa, kurā iekļauti pārstāvji no Finanšu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Valsts kancelejas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Valsts civildienesta pārvaldes, Centrālās vēlēšanu komisijas. Kā uzskata darba grupa, tādējādi "tiktu novērsta arī valsts budžeta līdzekļu neobjektīva izmantošana, kā arī nodrošināta prakse, kas ir līdzvērtīga ārvalstīs esošajai".
Iespējams, valdības sēdē spriedīs arī par to, kādai būt vienotai pieejai valsts augstāko amatpersonu mēneša amatalgu noteikšanā. Piemēram, turpmāk visām šīm augstākajām amatpersonām algu piesaistīt "Centrālās statistikas pārvaldes publicētajai valstī strādājošo vidējai mēneša bruto darba samaksai".
Kā ziņo «Leta», darba grupa tika izveidota, atbilstoši Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas lūgumam Ministru prezidentam izveidot darba grupu saistībā ar Valsts kontroles ziņojumu par ministriju un centrālo valsts iestāžu 2006. gada finanšu pārskatu revīziju rezultātiem. Proti, šajā ziņojumā minēti tiesību normu pārkāpumi prēmiju izmaksās un likuma «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» normu neievērošana.
Valsts kontrole savā revīzijā bija secinājusi, ka prēmijas neatbilstoši normatīvajiem aktiem periodā no 2003. līdz 2006. gadam bija izmaksātas Augstākās tiesas priekšsēdētājam, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam, Sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētājam un Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētājam.