delfi.lv

72% iedzīvotāju netic, ka ar reemigrācijas plānu izdosies atgriezt no Latvijas aizbraukušos

Pavisam nesen – jūlija beigās – valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas izstrādāto reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna projektu 2013. – 2016. gadam. Pēc ministrijas aplēsēm, tā īstenošanai nepieciešami 2,4 miljoni latu.

Pavisam nesen – jūlija beigās – valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas izstrādāto reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna projektu 2013. – 2016. gadam. Pēc ministrijas aplēsēm, tā īstenošanai nepieciešami 2,4 miljoni latu, un ar tā palīdzību Latvijā līdz 2016. gadam iecerēts atgriezt aptuveni 80 tūkstošus aizbraukušos valsts iedzīvotājus, tomēr, kā noskaidrots Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) aptaujā, 72% Latvijas iedzīvotāju tomēr netic, ka tas varētu izdoties.

Saskaņā ar aptaujas datiem, 72% Latvijas iedzīvotāju par reemigrācijas plānu ir dzirdējuši, tomēr netic, ka ar tā palīdzību izdosies atgriezt ministrijas iecerēto aizbraukušo skaitu, un tikai 4% ir pārliecināti, ka plāns tomēr izvērtīsies veiksmīgs. Tāpat 10% aptaujāto arī atzinuši, ka par tādu plānu nav dzirdējuši un netic, ka tas varētu izdoties.

“Lai arī šis reemigrācijas plāns liecina, ka valsts kaut kādā veidā tomēr izrāda interesi par no Latvijas emigrējušajiem, tomēr aptaujas rezultāti ļoti spilgti parāda – pašiem iedzīvotājiem ticība tam, ka valsts varētu veicināt aizbraukušo tautiešu atgriešanos dzimtenē, nav. Lai arī kādu daļu no kādreiz aizbraukušajiem noteikti izdosies atgriezt, tomēr izbraukušo skaits no Latvijas turpina palielināties arī šobrīd – laikā, kad tiek stāstīts par ekonomiskās krīzes pārvarēšanu. To, ka sabiedrībā kopumā nav ticības valsts spējām šajā jautājumā, pierāda arī nevalstisko organizāciju rīcība. Piemēram, viena no tādām – Latvijas Uzņēmējdarbības attīstības centrs – izstrādājis atbalsta programmu ārzemēs dzīvojošiem latviešiem sava biznesa uzsākšanai, un sagaidāms, ka tādas programmas atbalstam emigranti pat varētu uzticēties vairāk nekā valstij, jo, galu galā, liela daļa aizbrauca tieši tādēļ, ka valsts nespēja nodrošināt viņiem pilnvērtīgu dzīvi dzimtenē,” stāsta SDTIC projektu vadītāja Laura Pētersone.

SDTIC aptauja tika veikta no 30. jūlija līdz 6. augustam ar interneta starpniecību aptaujājot 945 Latvijas iedzīvotāju no dažādiem reģioniem, vecumā no 18 līdz 66 gadiem. Šādas aptaujas SDTIC veic regulāri, reizi mēnesī apzinot iedzīvotāju noskaņojumu un attieksmi sabiedriski aktuālos un nozīmīgos jautājumos.

Komentāri

  1. Biski noverteja —- ja katru gadu pabalstu pretenti ienes Latvijai 45 miljonus eiro !!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *