Lieldienu dievkalpojumi Sv. Nikolaja Tukuma pareizticīgo baznīcā
22. aprīlī, Lielajā Piektdienā: 8.00 – Ķēniņa stundas; 14.00 – Vakara dievkalpojums; 17.00 – Kristus
22. aprīlī, Lielajā Piektdienā: 8.00 – Ķēniņa stundas; 14.00 – Vakara dievkalpojums; 17.00 – Kristus
Tukumā, Elizabetes skvērā Lieldienu namiņā šās nedēļas nogalē uz laiku iemitināsies Lieldienu zaķi, kuri gaidīs ciemos lielus un mazus draugus. Tāpat ikviens varēs piedalīties trušu barošanā.
Jaunpils novadā tika svinētas gan pirmās, gan otrās Lieldienas. Tā Viesatās, Birzītē, Lieldienas atzīmēja 1. aprīlī. Kopā pulcējās tie vecāki un bērni, kurus pēkšņi uznākušais sniegputenis iebiedēt nespēja.
Svētdien Smārdes pagasta Vēju dārzā pulcējas pagasta iedzīvotāji, lai kopīgi piedalītos Lieldienu tradīcijās. Tās iesākās ar folkloras kopas „Milzkalnieki” dziesmām un šūpošanos. Vēl arī pasākuma turpinājumā minēja mīklas, gāja rotaļās, ripināja olas, dzina putnu.
Lai arī Lieldienu zaķim pa sniedziņu šogad bija jācilpo, kopējo svētku noskaņu, olu krāsošanas, meklēšanas, ripināšanas un visbeidzot arī ēšanas prieku tas nevienam nespēja sabojāt.
Vēsais laiks un apledojušie ceļi Lieldienu svētdienas svētku prieku tukumniekiem netraucēja. Kristieši Dievnamos aizlūdza un priecājās par Jēzus Kristus atkal augšāmcelšanos. Bērnus Tukuma kultūras namā priecēja “Čučumuižas” rūķi.
Kaut gan laukā joprojām mūs ik rītu sveicina itin ziemīgs laiks un asni zem ledus vēl dus, tomēr šonedēļ Engures pusē jau laikus sākās gatavošanās Lielajai dienai, kas ir atdzimšanas simboliskā vēsts, jo atgriežas Saule, gaisma un siltums.
Dažkārt saka, ka svētku gaidīšana ir skaistāka nekā paši svētki. Un kaut arī līdz Lieldienām palikušas dažas dienas, vēl varam pagūt parūpēties par svētku noskaņu savās mājās, izgatavojot kādu lielāku Lieldienu dekoru. Kā to paveikt, lūdzām padomu Tukuma salmu darbnīcas meistarei un īpašniecei Kristīnei Rītiņai.
23. martā Dzīvajā skolā Degoles pagastā jau otro reizi notika radošās darbnīcas, kurās ikviens interesents varēja iemācīties Lieldienās un citos svētkos noderīgas prasmes. Tās ierādīja pieredzējušas “vietējās” amatu pratējas Gunta Lēruma, Ārija Vertulaite, Guna Kreicberga, Rita un Laima Meiļunas, kā arī Dzīvās skolas skolotāji un viesi.
Kad pa tālruni norunājām tikties ar Saldus, Lēņu, Silaiņu, Ezeres un Kalnu mācītāju Andreju Mediņu, kurš vienlaikus vada Bruknas un Lēnas kopienas, viņš vēlēja līdzi atvest svētību no Tukuma mācītāja Alberta Buliņa. Un tā nu sestdienā pirms Pūpolsvētdienas uz Saldu vedām pūpolu pušķīti un A. Buliņa sveicienus gaidāmajās Lieldienās.
Lieldienas katrā ģimenē noteikti nozīmē kaut ko mazliet citu. Kā varbūt pamanījuši rūpīgākie mūsu laikraksta
Dabas atmoda, augšāmcelšanās, dzīvības spēka uzvara – šie jēdzieni ikvienam saistās ar Lieldienu vēstījumu neatkarīgi no tā, kādās tradīcijās svinam šo gaismas un dzīvības atgriešanās notikumu.