Durbes pilī norisinās keramikai veltīta konference
Šodien, 12. aprīlī, Durbes pilī norisinās konference «Personību nozīme Latvijas keramikas attīstībā», kurā par keramiku un keramiķiem runās muzeju pārstāvji no visas Latvijas.
Šodien, 12. aprīlī, Durbes pilī norisinās konference «Personību nozīme Latvijas keramikas attīstībā», kurā par keramiku un keramiķiem runās muzeju pārstāvji no visas Latvijas.
23. martā 12.00 Durbes pilī (M. Parka ielā 7, Tukumā), atzīmējot Pasaules Ūdens dienu, pirmo reizi notiks pasākums – ekskluzīva meistarklase “Ūdens noslēpumi”. Interesenti aicināti iepazīt neparastās ūdens īpašības, apgūt praktisku un pareizu ūdens pielietojumu un ūdens izvēli pēc sastāva. Iepazīsim ūdens lietošanas kultūru, kā arī degustēt 15 dažādus ūdens veidus. Īpašs notikums būs ūdens mūzikas pirmatskaņojums – pasākumā dzirdēsim, kā skan minerālvielas ūdenī.
15. jūlijā no 10.00 līdz 16.00 Durbes pils teritorijā (M. Parka iela 7, Tukumā) jau otro gadu noritēs Keramiķu diena. Šogad iedvesma smelta no fajansa izstrādājumiem Durbes pils izstādē “Zili baltās pasaules valdzinājums”. Pasākumā tikšanās ar keramiķiem, keramikas meistardarbnīcas gan lieliem, gan maziem, keramikas tirdziņš un deju priekšnesums Tukuma deju skolas “Demo” izpildījumā. Dalība pasākumā bezmaksas.
17 jūnijā plkst. 14.00 Durbes pilī (M. Parka ielā 7, Tukumā) notiks Tukuma muzeja direktores Agritas Ozolas grāmatas “Sibīrijas vēstules” atvēršanas svētki. Šis ir jau trešais izdevums, kurā iekļauta informācija par vēstulēm uz bērza tāss.
10. novembrī Durbes pilī durvis vērs vērienīga lietišķi dekoratīvās mākslas izstāde “Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijā, 18.–20. gs.”. Izstāde, kura nedaudz atšķirīgā komplektācijā bija skatāma Cēsu vēstures un mākslas muzejā, tagad iekārtota Durbes pilī un tajā eksponēti grezni priekšmeti no 13 Latvijas muzejiem un 2 privātkolekcijām, to vidū daudzi ar trīs gadsimtu senu vēsturi.
Aspazijas krūšutēls ir viens no pazīstamākajiem ievērojamā tēlnieka Teodora Zaļkalna (1876–1972) darbiem, kas bronzā atliets darbnīcā «FONDERIA ARTIS.G. VIGNALI& C. FIRENCE», Itālijā, 1931. gadā. Pēc savas mākslinieciskās un kultūrvēsturiskās vērtības tas ir īpaši nozīmīgs tēlniecības darbs, ko tēlnieks radījis tieši Latvijas Nacionālajam teātrim pēc tā pasūtījuma. Tukuma muzejs Aspazijas krūšutēlu ir glabājis trīs gadus un periodiski eksponējis Durbes pilī Tukumā, kur dzejniece Aspazija (Īstajā vārdā Elza Rozenberga, 1865–1943) uzturējusies 1929. gada vasarā, tikusi sirsnīgi uzņemta un no sirds aprūpēta. Lai arī Durbes pils Tukumā ir cieši saistīta ar dzejniekiem Raini un Aspaziju, tomēr jāņem vērā, ka Aspazijas krūšutēls ir speciāli radīts Nacionālajam teātrim, skaidro Tukuma muzejs.
23. aprīlī 12.00 Durbes pilī (M. Parka ielā 7, Tukumā) atklās Jaņa Rozentāla glezniecības un jūgendstila priekšmetu izstādi “Ieraudzīt Rozentālu”. Tā akcentē skaisto un romantisko laiku mākslā un kultūrā, kad mākslinieks iepazina un apprecēja somu dziedātāju Elliju Forseli.