Lūk, daži padomi, kā neiedzīvoties miega traucējumos “pulksteņu griešanas“ rezultātā vai kopumā – kā padarīt šo procesu vienkāršāku:
- Mainiet savu nakts režīmu, pirms mainās pulksteņi!
Lai palīdzētu samazināt laika maiņas ietekmi, mēģiniet ieturēt vakariņas agrāk un vismaz dažas naktis pirms laika maiņas arī gulēt ejiet vismaz 30 minūtes agrāk nekā pirms ta,.
- Naktī, kad mainās laiks, ejiet gulēt agrāk!
Ja iespējams, laika maiņas vakarā dodieties gulēt stundu agrāk. To darot, jūs varat saglabāt stundu, kas tiks zaudēta nakts laikā.
- Saņemiet pēc iespējas vairāk rīta gaismas!
Vismaz nedēļu pēc tam, kad laika maiņa jau notikusi, mēģiniet iegūt pēc iespējas vairāk agra rīta saules gaismas, lai palīdzētu ķermenim pielāgoties. Bioloģiskais pulkstenis reaģēs uz saules gaismu un jūs jutīsieties daudz enerģiskāk.
- Ievērojiet konsekventu miega režīmu!
Ievērojot gulētiešanas laiku un pamostoties katru dienu līdzīgā laikā, jūsu ķermenim būs vieglāk pielāgoties. Mēģiniet gulēt vismaz septiņas stundas.
- Izvairieties no kofeīna pirms gulētiešanas!
Kofeīnu saturoši dzērieni, kas cita starpā ir arī tējā, var izraisīt miega traucējumus. Tādēļ vēlams tos dzert no rītiem, agrā pēcpusdienā, bet noteikti ne vakarā.
- Pagulieties, ja nepieciešams, dienas laikā!
Ja pulksteņa maiņas dēļ jūtaties ļoti noguris, apsveriet iespēju dienas laikā pagulēt, lai palīdzētu atgūt daļu no zaudētā miega. Ieteicams, lai dienas snaudas būtu īsas un saldas – 20 minūtes snaudai ir optimālais laiks. Vispārējs noteikums šādai dienas snaudai: gulēt ne vairāk kā pusstundu– tas, lai nodrošinātu, ka pirms gulētiešanas varat normāli aizmigt.