Līdz šim siltuma ražošanas tarifs bija 50,78 eiro par megavatstundu (MWh) (bez PVN), savukārt jaunais tarifs būs par 23% lielāks – 62,52 eiro/MWh (bez PVN). Kā norādījis uzņēmējs, tarifa izmaiņas saistītas ar kurināmā – koksnes šķeldas – piegādes cenu pieaugumu. Tiek plānots, ka jaunais tarifs stāsies spēkā 25. februārī.
Iepazīties ar piedāvāto tarifu un tā pamatojumu var SIA «JT Unimetal» Jelgavas ielā 31, Tukumā, laikā 14.00 līdz 16.00, iepriekš sazinoties ar kontaktpersonu Zandu Gožu pa tālruni 29135325, e-pasts: info@unimetal.lv. Priekšlikumu var iesniegt rakstveidā Jelgavas ielā 31, Tukumā, Tukuma novadā, kā arī elektroniski info@unimetal.lv, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai Rīgā, Ūnijas ielā 45, faksa Nr. 67097277, elektroniskā pasta adrese: sprk@sprk.gov.lv septiņu dienu laikā no šī paziņojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» (sludinājums bija publicēts 25. janvārī).
Par tarifa izmaiņām uzzināja tikai piektdien
Sazinoties ar apsaimniekošanas uzņēmuma SIA «Jauntukums» direktori Elīnu Lāci, noskaidrojām, ka šī gada janvārī šis būs jau otrais uzņēmuma SIA «JT Unimetal» aprēķinātais siltuma ražošanas tarifa pieaugums: “Vēl 2021. gadā siltuma ražošanas tarifs bija 46,94 eiro/MWh (bez PVN), taču uzņēmums bija iesniedzis jaunu tarifa projektu, paredzot 50,78 eiro par MWh (bez PVN), kas stājās spēkā šī gada 11. janvārī. Taču pagājušajā piektdienā, 28. janvārī, no pašvaldības un mirkli vēlāk arī no paša uzņēmuma saņēmām informāciju, ka tarifs pieaugs atkal, un par vairāk nekā 20%, sasniedzot jau 62,52 eiro par MWh (bez PVN)! Nekādas informācijas par to, ka uzņēmums mēneša laikā divreiz paaugstinās tarifu, mums iepriekš nebija.”
Jāpiebilst, ka kopā ar siltuma pārvades un sadales tarifu – 12,86 (bez PVN), ko savukārt ir noteicis apsaimniekotājs, taču pēdējos gados nav paaugstinājis, jaunais tarifs varētu sasniegt 75,38 eiro (bez PVN), bet ar PVN – 84,42 eiro par megavatstundu! E. Lāce skaidroja, ka kopējā maksa par siltumu iedzīvotājiem būs ļoti liela, tādēļ uzņēmums ir iecerējis pieteikties valsts atbalstam, ar ko vismaz šobrīd varētu nosegt straujo maksas pieaugumu: “Valsts ir noteikusi, ka varētu segt to siltuma tarifa daļu, kas ir starpība no 68 eiro par megavatu līdz apstiprinātajam tarifam. Pagaidām vēl jaunais SIA «JT Unimetal» tarifs nav stājies spēkā, taču, zinot, ka šķeldas cena ir pieaugusi, pieļaujam, ka regulators to apstiprinās.”
Jāpiebilst, ka vakar, 31. janvārī, neilgi pirms 17.00 mēģinājām sazināties ar uzņēmuma kontaktpersonu, taču mums tas neizdevās.
Šis Jauntukuma siltuma uzņēmums taču daļēji pieder izpilddirektoram Ivaram Liepiņam, vai ne tā?
Nu ko? Atgriezīsimies pie vecajām Godmaņa krāsniņām?
Būs grūti ierīkot skursteni. Mēğinot izurbt sienā caurumu tam, visticamāk noveltos visa putupolistirola “fasāde” un neesošā “energoefektivitāte” tu – tū.
Es tā biju gandarīts par jauno Tukuma novada domes deputātiem un galvenais atgriezāmies pēc tik ilgiem gadiem vecajā Tukuma rajona teritorijās un ļoti cerēju ka daudz kas mainīsies uz iedzīvotāju labāku dzīve,bet lasot par siltuma tarifiem kuri tiek pacelti no 10.7euro līdz 84.42 euro par megavatstundu ir prātam neaptverami tas ir astoņas reizes un ka tur darbojas arī Tukuma novada izpilddirektors Ivars Liepiņš mani ļoti pārsteidza te jau darbs vienai iestādei no Rīgas,kur esmu griezies un ticies vairākas reizes.
Dzīvot gorodokā būs ekskluzīvi
Par ko brēka, par apkuri jāmaksā tik cik tā maksā. Apkures maksai NAV jābūt atkarīgai no neapmierināto kviecēju kora skaļuma. Ja klausīs kviecējus, tad starpība būs jāsedz visiem iedzīvotājiem , arī tiem , kuri neizmanto centralizēto apkuri, bet paši gādā kurināmo, paši kurina un paši uztur kārtībā apkures ierīces.
Nevajag tik daudz pārdot,jo Latvijā visas ražotnes ir likvidētas un man atceroties 50un 60 gadus bija prieks par Tukumu,jo ražotāji bija pietiekami,bet tagad tikai LIELVEIKALI
Nu re nu, un tagad šo pašu katlu māju mēģina pārdot par 1/2 ļimonu, neslikts bizness !!!