Likumprojekta autori atzīmē, ka arvien biežāk sabiedrībā cietušie atklāj reizes, kad dažādās ikdienas sadzīviskās situācijās ir tikuši pakļauti bezkaunīgas seksuālās uzmākšanās gadījumiem.
Ar seksuālu uzmākšanos likumprojekta izpratnē tiek saprasta, piemēram, nevēlama tīša pieskaršanās, aizvainojošu, intīmu komentāru izteikšana vai seksuāla rakstura informācijas nosūtīšana.
Plānots, ka par seksuālu uzmākšanos, tas ir, personai nevēlamu seksuāla rakstura fizisku, mutvārdu vai rakstveida darbību, kas vērsta uz cieņas aizskaršanu un kas nostādījusi personu iebiedējošos, naidīgos, pazemojošos, degradējošos vai aizskarošos apstākļos, piemēros naudas sodu līdz 700 eiro.
Administratīvās atbildības noteikšana par seksuālu uzmākšanos ir būtisks solis, lai atturētu varmākas no turpmākiem seksuāla rakstura pārkāpumiem ar kaitīgākām sekām, par ko atbildība ir noteikta Krimināllikumā (proti, par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību), pauž likumprojekta autori.
Ar grozījumiem iecerēts noteikt, ka kompetence veikt administratīvā pārkāpuma procesu par seksuālu uzmākšanos būs Valsts policijai, kas jau izmeklē kriminālprocesus par seksuāliem noziegumiem.
Lai grozījumi stātos spēkā, par tiem vēl galīgajā lasījumā jālemj Saeimai.
Līdzīgi raksti
-
Līdz 2040. gadam pasaulē tiek prognozēta prostatas vēža gadījumu skaita dubultošanās
-
Nedēļas nogalē no rītiem ceļi var apledot; kartē var sekot līdzi braukšanas apstākļiem
-
«Sadales tīkls» gatavojas darbam prognozētās vētras laikā; iedzīvotājus aicina rūpēties par personīgo drošību
-
Aicina ziedot jaunajam ārstam, lai viņš varētu dzīvot un strādāt!
-
30.–31.oktobrī slēgta pārbrauktuve uz Ventspils šosejas pie Kandavas stacijas, apbraukšana pa vietējiem ceļiem