Grozījumi Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka personām, atrodoties publiskās vietās, ir jāievēro savstarpēja divu metru distance (attiecas gan uz publiskām iekštelpām, gan publiskām ārtelpām). Savukārt, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās var ne vairāk kā divas personas, kā arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā. Tāpat arī vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, pat ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā, un personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.
Izmaiņas Ministru kabineta lēmumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka personas, kuras ieradušās no ārvalstīm, līdz ar iepriekš noteiktajiem ierobežojumiem nevar izmantot arī sabiedrisko transportu.
Savukārt Valsts policija pēc Slimību profilakses un kontroles centra pieprasījuma var pieprasīt un elektronisko sakaru komersanti var izsniegt informāciju par konkrētu personu telefona numuru un abonenta atrašanās vietu, ja attiecīgajai personai var būt noteikts inficētas personas vai kontaktpersonas statuss. Saņemtie dati nododami Slimību profilakses un kontroles centram, lai veiktu epidemioloģisko izmeklēšanu un pārliecinātos par personas sniegtās informācijas par pārvietošanos patiesumu.
Tāpat noteikts, ka kultūras, izklaides, ārpustelpu sporta un citas atpūtas vietas, kā iepriekš darbu uzsāk ne agrāk kā plkst. 8.00, bet beidz ne vēlāk kā plkst.22.00, iepriekš noteikto plkst.23.00 vietā. Aizliegti jebkādi publiski pasākumi, sapulces, gājieni un piketi, reliģiskās darbības, kas veicamas pulcējoties, kā arī telpu sporta norišu vietu darbība.
Tāpat veiktās izmaiņas aizliedz jebkādus privātus pasākumus, izņemot bēru ceremoniju noturēšanu ārtelpās, ja tiek ievērota savstarpējā divu metru distance starp personām un citi epidemioloģiskās drošības noteikumi.
Apstiprinātie grozījumi arī nosaka, ka brīvdienās un svētku dienās visos tirdzniecības centros, nodrošinot sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus, darbojas tikai pārtikas veikali, preses tirdzniecības vietas, aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas), vakcinācijas kabineti, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, ķīmiskās tīrītavas, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī būvniecības un dārzkopības preču veikali.
Tāpat apstiprinātās izmaiņas Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka darba devējs ārkārtējās situācijas laikā ir tiesīgs nodarbināt personu bez obligātās veselības pārbaudes veikšanas, ja ar veselības ministra rīkojumu vai citu ārējo normatīvo aktu ir pārtraukta veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, kas nepieciešama obligātās veselības pārbaudes veikšanai.
Ministru kabineta rīkojumi saistībā ārkārtējo situāciju ir spēkā kopš to pieņemšanas brīža, attiecīgi 25., 27., 29. un 31.marta.