Fizikas festivāla šī gada tēma ir nākotnes enerģija, tāpēc liela satura un aktivitāšu daļa būs veltīta saules, vēja un ūdens enerģijas izpētei un tehnoloģijām no elektrības ražošanas līdz tās ilgtspējīgai izmantošanai. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja uzklausīt arī stāstus par Latvijas zinātnes sasniegumiem fizikā un inženierzinātnēs, kā arī iepazīties ar Latvijas ieguldījumu kosmosa izpētē.
Pasākuma programmā:
- enerģijas avoti un nākotnes enerģija;
- eksperimenti, darbnīcas un demonstrācijas;
- visi Latvijas zinātnes centri vienuviet;
- kosmosa izpētes projekti Latvijā;
- jaunākie un aizraujošākie zinātnes atklājumi;
- sarunas par fizikas “filozofiju” un STEM lomu personības attīstībā;
- ideju ģenerēšana par aizraujošu fizikas pasniegšanu skolā;
- skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls;
- noslēgumā – grupas “Astro’n’out” koncerts.
Ar dažādām aktivitātēm, priekšnesumiem un stendiem vairākās pasākuma hallēs Fizikas festivālā šogad piedalīsies Jauno fiziķu skola, zinātnes centrs VIZIUM, Kosmosa izziņas centrs, zinātkāres centrs FUTURIMO, atklājumu centrs PROTO no Igaunijas, LABORATORIUM zinātnes skola, “Roboskola”, Agnese Rakovska un projekts “Zvaigznāja klase”, “Elektrum” Energoefektivitātes centrs, Ventspils Digitālais centrs, Daugavpils Inovāciju centrs, Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas centrs, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Vidzemes Augstskola, LU Cietvielu fizikas institūts, uzņēmums “Rīgas Ūdens”, mācību centrs “Magnum”, ACTIVEPARK atrakcijas un citi. Ar detalizētu pasākuma programmu var iepazīties šeit.
Latvijas Fizikas festivāla laikā norisināsies AS “Latvenergo” rīkotā konkursa astoto un devīto klašu skolēniem “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls. Konkursā, kas šogad norisinās jau 29. reizi, pieteicās 216 skolēnu komandas no 145 Latvijas skolām, kopumā 1080 skolēni. Konkursa pusfinālā no 60 komandām pusfinālā tiks noskaidrota katra reģiona labākā komanda, kura finālā cīnīsies par vērtīgām balvām. Konkursa fināls notiks uz Fizikas festivāla galvenās skatuves no plkst.14.00 līdz 15.00, un finālistu sekmēm varēs sekot arī Fizikas festivāla apmeklētāji un komandu līdzjutēji. Šī gada galvenā balva ir ceļojums uz Šveici, lai apmeklētu Eiropas Kodolpētniecības centru CERN – pasaulē vadošo zinātnisko centru un tā slaveno Lielo hadronu paātrinātāju, kā arī paviesotos Šveices zinātnes centrā “Technorama”.
Pasākuma telpas ATTA centrā, Krasta ielā 60, konkursa dalībnieku reģistrācijai būs atvērtas jau no plkst.10.00, bet Latvijas Fizikas festivāla atklāšana uz galvenās skatuves paredzēta plkst. 11.00. Pasākumu programma festivāla apmeklētājiem noslēgsies plkst. 17.00.
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
Valsts policija aicina vecākus runāt ar bērniem par pavedināšanu internetā
-
Autovadītāju ievērībai: šorīt daudzviet Latvijā autoceļi sniegoti un apledo, strādā 93 ziemas tehnikas vienības
-
Šonedēļ – no bumbu spēlēm līdz šaham
-
Mūžības ceļā devusies novadniece, tēlniece Olita Nigule
-
Autovadītāju ievērībai: Šorīt daudzviet autoceļi apledo, strādā ziemas tehnika
LU izkrīt apmēram puse fizikas bakalauru, kas iekļuva budžetā. Par maksu neviens nestudē. Tālāk bez maģistra grāda zinātnē tu esi nekas. Kopējais studiju ilgums 6 gadi. Darbs fizikā ir uz mūžu bez iespējas pārkvalificēties. Nezinu vai tur ir darbs ārpus zinātniskajiem institūtiem.
Es domāju, ka fiziku bērniem nav jāreklamē. Ļoti specifiska profesija.
RTU izkrīt 70% jauno inženieru no budžeta vietām. Par naudu neviens tur nemācās. Vai bērniem to vajag? Domāju nē.
Kāds sakars Rīgas ūdenim ar fiziku? Esmu bijis gan ūdens attīrīšanas stacijā, gan ūdensapgādes stacijā mācību ekskursiju laikā. Tur vel ir darbs ķīmiķiem, mikrobiologiem. Bet ko tur darīs fiziķis? Es nezinu. Nesaprotu, kāpēc šis uzņēmums tur iesaistās.
Ļoti vērtīgus padomus deva caurkritušais ”firziķis” Sovokškoļņiks, kurš, iestājoties RTU nokonstatēja, ka ar Naukšēnu pārmācibas nama izsniegto zelta diplomu no RTU izlido kā korķis no šampānieša pudeles.
2022 saka: 04.04.2024 18:43 RTU izkrīt 70% studentu. Manā studiju programmā uzsāka studijas 75 cilvēki, bet absolvēja apmēram 20. LU BF bakalaurus sakarā ar kovid krīzi pagājušogad absolvēja 43 cilvēki, bet šogad 57. Un tas pie nosacījuma, ka ir vien 60 budžeta vietas. Ģeogrāfos pēc grūtības ir apmēram tāpat kā biologos. LU ķīmiķos atbirums ir no 40 līdz 50% robežās. Bet RTU atbirums ir 70%.
Un uz to brīdi, kas es uzsāku studijas RTU. LU DAC jau bija tikko vēris durvis. Tur ir jaunās laboratorijas, bet RTU uz to brīdi bija vecās.
Tā kā fiziķis fizikai ir piekalts kā pie klints, tad pēcāk visu mūžu ir jāstrādā fizikas jomā, kas ir anormāli grūti. Es to nevienam neieteiktu. Darbs varbūt ir tikai zinātniskajos institūtos. Un tur bez maģistratūras algas nebūs. Ne visiem ir sencīši, kas savu fizmatu varēs uzturēt 6 gadus. Un ja ir studiju pārtraukums, tad maģistru iegūt neizdosies, jo joma ir pārāk sarežģīta.
Es bišķu par fizmatiem zinu, jo ķīmijas tehnoloģija ir visai tuva fizmatiem. Jauniešiem ko tādu studēt es kategoriski neiesaku.