Attēlam ir ilustratīva nozīme

Izsludināts konkurss „Gada balva sociālajā darbā 2023”

Labklājības ministrija (LM) no 2023. gada 6. oktobra līdz 2023. gada 27. novembrim izsludina pieteikumu iesniegšanu pretendentu izvirzīšanai konkursam „Gada balva sociālajā darbā 2023”.

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē (sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās un citās sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, kā arī citās institūcijās, kuras nodrošina sociālā darba pakalpojumu), sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus, kā arī popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.

 

Pretendenti var tikt izvirzīti apbalvošanai šādās nominācijās:

  • “Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2023”;
  • “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2023”;
  • “Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2023”;
  • “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2023”.

 

Pēc iesniegto pieteikumu izvērtēšanas Konkursa žūrijas komisijā, LM tīmekļvietnē www.lm.gov.lv laikā no 2024. gada 3. janvāra līdz 26. janvārim tiks organizēts iedzīvotāju balsojums par pieciem labākajiem pretendentiem katrā no nominācijām.

 

Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums veidos 80% no kopējā punktu skaita un iedzīvotāju balsojums 20% no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā no nominācijām.

 

Papildus ir izveidota nominācija “Žūrijas speciālā balva sociālajā darbā 2023”, kurai pretendentus, kuri snieguši būtisku ieguldīju sociālā darba attīstībā Latvijā, izvirzīs un novērtēs Konkursa žūrijas komisijas locekļi.

 

Konkursu LM īsteno sadarbībā ar Latvijas sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju, kuru pārstāvji strādās žūrijā, lai vērtētu iesniegtās anketas un piešķirtu atbilstošus titulus. Konkursa uzvarētāju apbalvošanu plānots organizēt 2024. gada martā.

 

Ar detalizētāku Konkursa norises kārtību un nosacījumiem var iepazīties: https://www.lm.gov.lv/lv/konkurss-gada-balva-socialaja-darba-2023

 

Komentāri

  1. Labā prakse ir trūcīgajiem nepiešķirt NĪN atvieglojumu likumā paredzētajā kārtībā. Labā prakse ir nepiešķirt trūcīgajam brīvpusdienas ne pamatskolā, ne vidusskolā. Saku to no savas dzīves pieredzes.

  2. Vienīgais mērķis “sociālajam” darbam /dienestiem /fondiem ir to darbiniekiem nodrošināt algas lapeles, savukārt apsviedīgākajiem lielisks valsts un eirofondu naudas sūknis. Viss, ar reālu palīdzību grūtības nonākušajiem nekas nav saistīts.

    1. Adriatico, šoreiz es tev piekritīšu. Sociālie dienesti ir pēc būtības policejisks varas orgāns. Tie monitorē nabadzīgās ģimenes, bet nepalīdz tām. Policija rīkojas līdzīgi.

  3. Ja neatbilsti noteiktiem kritērijiem, tad tev nepienākas NĪN atvieglojumi un brīvpusdienas, viss ir tik vienkārši.
    Tas, ko esi sadomājies savā alternatīvajā prātā(bezprātā), nevienu neinteresē.
    Tās sociāli nelavēlīgās jeb nabadzīgās ģimenes vajag monitorēt vēl vairāk, jo šinīs ģimenēs notiek šausmu lietas, pietiek atcerēties meitiņas slepkavību Latgalē.
    Tieši monitorēšanai jābūt sociālo dienestu bezmaz vienīgajai funkcijai, bet ne jau 10kg makaronu paku dalīšana slaistiem un dzēruļiem.

    1. 2023 saka: 10.10.2023 09:52 Hipersaiti pievienoju atsevišķi. likumi.lv/ta/id/43913-par-nekustama-ipasuma-nodokli (žurnāla ”Latvijas Vēstnesis” tiešsaistes vlogs “Likumi.LV”. Spēkā esošs likums no 1998. gada. Es piedzimu 1999. gada nogalē. Šim likumam ir 25 gadi.

    2. NĪN likuma 5.panta ”Atvieglojumi nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem” 1. daļas 1. punktā ir teikts: ”Pašvaldība piešķir nodokļa atvieglojumu nodokļa maksātājiem, kuriem tā ir piešķīrusi trūcīgas vai maznodrošinātas personas vai ģimenes statusu, — trūcīgām personām 90 procentu apmērā no aprēķinātās nodokļa summas.”. Likums ir spēkā no 1998. gada. Tātad ja manai ģimenei šo atlaidi pamatskolas un vidusskolas posmā pašvaldība it neko nepiešķīra, tātad tā ir vardarbība pret trūcīgu ģimeni ar bērnu. Es savai pašvaldībai rakstīju, bet bez panākumiem.

    3. 2023 saka: 10.10.2023 09:52 Mans tēvs 2008. gada krīzē zaudēja darbu celtniecībā. Viņam ir astma smagā formā un pārciesti divi insulti. 2. grupas invaliditāte uz mūžu, kuru viņam piešķīra vien 2014. gadā. Ja tu manu tēvu apsaukā par slaistu, tad tu esi garīgi slims cilvēks. Kad pabeigšu LU šomācībugad, iesūdzēšu vainīgās amatpersonas tiesā. Esmu dabaszinātnieks, neesmu humanitārijs. Juridiski mani izteikumi var būt nekorekti, bet atsauces uz likumiem un zinātniskajām publikācijām es māku taisīt, jo kursa darbu es aizstāvēju.

  4. Kāds pārsteigums, visi ir muļķi, jo nezina likumus.
    Toties proletāriešu spīdeklis Skolniekzellis ir tik gudrs, ka visu pasauli sūdzēs tiesā.
    Kad saņemsi lielo piķi no visiem ”vainīgajiem”, tad gan būsi warens vīrs, jo varēsi uzsaukt visiem saviem bēdubrāļiem, tas gan būs warens plosts.
    Tikai nesaceries par daudz, pat ja dabūsi lielo naudu kaut 100K euro, prieki būs īsi, lielais plosts ilgs labi ja pāris mēnešus… un pēc tam atkal varēsi gaudot savus proletārieša bēdu stāstus.

    1. 2023 saka: 10.10.2023 11:27 Es neesmu alkoholiķis, kurš plosto. Es esmu 3. kursa LU students. Diemžēl mana pirmā studiju izvēle RTU ĶMLF ķīmijas tehnoloģija bija neveiksmīga, tur man ir KP tikai par 2 studiju gadiem. Tāpēc man nācās nomainīt fakultāti un sākt no sākuma citur. Nabagiem tā sanāk. Man 23 gadi un esmu tikai trešajā kursā. Cits 22 gadu vecumā ir maģistros otrajā studiju gadā.

  5. Nezinu vai tev to ir kāds teicis, bet visa tā tava gaudošana par nabadzību rada nevis līdzjūtību, bet tikai riebumu.
    Tanī pat laikā visu laiku kviec , ka tev viss pienākas un esi sīki atriebīgs, kur vien vari, raksti sūdzības, kur vien vari, lūri citu makos.
    Tāpēc nebrīnies, ka tev tādam sīki atriebīgam ar jau deformētu ”dodiet dodiet dodiet” psihi neviens negrib palīdzēt.

    1. 2023 saka: 10.10.2023 12:09 Deformēta psihe ir baigi humanitārs termins, ko fizioloģijas kursā 3KP man nemācīja. Un, jā neviens man neko nav devis, izņemot manus vecākus. Taču sociālās darbinieces ir kratījušas manas ģimenes ledusskapi un zobojošās par mani. Piemēram muldējušas, citi tavā vecumā sporto, bet tu sēdi mājās. It kā man sportam nauda būtu. Es par pusdienas pa 5 vai 6 eiro LU DAC nevaru atļauties. Katra ledusskapja kratīšanas reize nāca kopā ar tizliem jautājumiem un zobošanos. Kā mani pazemoja, to es atceros.

    2. 2023 saka: 10.10.2023 12:09 Pašlaik esmu bijis labs un rakstījis pieklājīgas vēstules domniekiem, kurās norādīju uz viņu nelikumībām, arī no sava LU e-pasta. Bet tu nāksies doties pasūdzēties 4.Studijā un BezTabu. Vel tuvākajā VP iecirknī iesniegumu atstāšu.

  6. Ironiski. Kad RTU atzīs manu darbu Maximā kā praksi? Esmu pa vasaru strādājis pirms studijām, uzreiz pēc viduskolas, un starp 1. un 2. kursu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *