Komisija uzdeva Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai divu nedēļu laikā kopā ar atbildīgajām institūcijām sagatavot un iesniegt Saeimā attiecīgu likumprojektu.
“Iekšlietu ministrijas ierosinājums uz diviem gadiem atlikt termiņu, no kura pašvaldībās būtu iespējams rīkot referendumus nav saprātīgs, tādēļ lēmām iedzīvotājiem nodrošināt iespēju izmantot šo demokrātijas instrumentu jau no nākamā gada 1.septembra, nevis no 2026.gada, kā to plānojusi ministrija,” atzīmēja O.Burovs.
Kavēšanās ar pašvaldību referendumu ieviešanu, kas likumā noteikta no nākamā gada 1.janvāra, saistīta ar nepieciešamā finansējuma, tehniskā risinājuma izstrādes un testēšanas nodrošināšanu, vēstulē Valsts pārvaldes komisijai norādījusi Iekšlietu ministrija.
O.Burovs iepriekš atzīmēja, ka līdz brīdim, kad referendumu norise būs nodrošināta elektroniski, iedzīvotāji tā ierosināšanai parakstus varēs vākt, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu Latvija.lv, bet balsošanu referendumā klātienē organizēs attiecīgā pašvaldība.
Līdzīgi raksti
-
Autovadītāju ievērībai: šorīt daudzviet Latvijā autoceļi sniegoti un apledo, strādā 93 ziemas tehnikas vienības
-
«Koru karos» būs arī Tukuma koris. Aicina pieteikties šovam
-
Šonedēļ – no bumbu spēlēm līdz šaham
-
Mūžības ceļā devusies novadniece, tēlniece Olita Nigule
-
Autovadītāju ievērībai: Šorīt daudzviet autoceļi apledo, strādā ziemas tehnika