14. janvārī Latviju sasniedza pēdējo divu gadu stiprākais vējš, radot vairāk nekā 500 bojājumus elektrotīklā. “Sadales tīkls” strādāja pastiprinātā režīmā, visus reģistrētos bojājumus novēršot laikā no 14. janvāra rīta līdz 15. janvāra pēcpusdienai. Tomēr pirmdien, vējam atkal pieņemoties spēkā, visā valsts teritorijā atkārtoti iespējami plaši elektroapgādes traucējumi, tāpēc “Sadales tīkls” ir paaugstinājis operatīvo gatavību darbam vētras apstākļos.
Uzņēmums nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiek atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas. Tikmēr operatīvā darba brigādes nekavējoties sāk bojājumu vietu lokalizēšanu un tehniskos darbus infrastruktūras atjaunošanai.
“Sadales tīkls” skaidro, ka stiprā vēja ietekmē bojājumi galvenokārt rodas gaisvadu elektrolīnijās, kuras bojā nolauzti koki un zari. Lai preventīvi mazinātu šādu bojājumu rašanos, uzņēmums ik gadu no potenciāli bīstamiem kokiem un krūmiem attīra elektrolīniju trases vairāku tūkstošu kilometru garumā. Trases tiek tīrītas atbilstoši Aizsargjoslu likumam, tomēr dabā koku garums nereti pārsniedz likumā noteikto trašu platumu, tādēļ nav iespējams izzāģēt pilnīgi visus kokus, kas ekstrēmos laikapstākļos var nodarīt kaitējumu elektrotīklam un radīt elektrības padeves traucējumus.
Gatavojoties stiprajam vējam, “Sadales tīkls” arī aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par uzlādētiem akumulatoriem mobilajiem telefoniem, datoriem un citām ikdienā izmantojamām viedierīcēm, kā arī sarūpēt kabatas lukturīšus. Tāpat uzņēmums atgādina, ka nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari vai redzami trūkuši vadi. Par šādām bīstamām situācijām jāziņo “Sadales tīklam”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot 112!
Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi www.sadalestikls.lv pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.