“Mārtiņdiena ir būtiska latviešu kultūras identitātes daļa ar bagātīgu tradīciju kopumu, un tikai mēs paši varam šīs tradīcijas saglabāt, pārnesot no paaudzes uz paaudzi. Tādēļ pasākumā gaidīsim ģimenes, lai dažādas paaudzes varētu padarboties kopā, izprotot Mārtiņdienas sasaisti ar norisēm dabā un mācoties svinēt latviskajai mentalitātei tuvos svētkus,” pauž pasākuma organizatore Aija Balandiņa.
Ikviens dalībnieks varēs izgatavot sev budēļu laika maskas, minēt latviešu tautas mīklas, iet Mārtiņdienas rotaļās, sacensties saldumu mangošanā. Tematiskas aktivitātes tiks veltītas dzīvniekiem, kas sastopami Ķemeru Nacionāla parka mežos un purvos, ļaujot uzzināt vairāk par viņu izplatību, dzīvesveidu un paradumiem. Īpaši akcentēta būs tēma par dzīvnieku došanos ziemas guļā, atklājot pasākuma apmeklētājiem dažnedažādus interesantus faktus. Laipojot starp senajiem laikiem un mūsdienām, ikvienam būs iespēja izzināt, kādi procesi norisinās dabā, iestājoties ziemas sezonai.
Senā pagātnē Mārtiņdiena iezīmēja saimnieciskā gada noslēgumu, dzīvās dabas došanos ziemas guļā. Mārtiņš simbolizēja gadalaiku maiņu, veļu laika beigas un pāreju no rudens uz ziemu. Par to latviešu folklorā saglabājies vesels pūrs tautas mīklu un ticējumu, ar kuru palīdzību iespējams rosināt savas kultūras, tradīciju un dabas izziņu un izpratni.